Nem bírt egymással a Chelsea és a Manchester United

2021. február 28., vasárnap 19:41

A Chelsea gól nélküli döntetlent játszott hazai pályán a Manchester Uniteddal az angol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának vasárnapi rangadóján.

Erős tempót diktáltak a csapatok a meccs elején, mindkét alakulat bátran futballozott, igaz ez komoly helyzetekben nem mutatkozott meg, de az iramra nem lehetett panasz.

A 16. percben egy kezezés miatt a játékvezető a VAR segítségét is igénybe vette, Callum Hudson-Odoi ütött bele a labdába a 16-oson belül, ám végül vétlennek ítélték az esetet, így elmaradt a büntető.

A második félidőben a Chelsea fokozta jobban a tempót, több komoly lehetőséget is kialakított a vendég kapu előtt, ám David de Gea több nagy bravúrt is bemutatott, vagy a védőknek sikerült blokkolnia az utolsó pillanatban.

Gól így tehát nem született, 0–0-val ért véget a találkozó.

Ezzel folytatódott a január végén kinevezett Thomas Tuchel – és Lőw Zsolt másodedző – által irányított Chelsea, illetve a második helyen álló MU sorozata, ugyanis január 27. óta mindkét csapat immár kilenc tétmérkőzést vívott meg veretlenül.

A Premier League-ben a két élgárda tavaly októberi találkozóján ugyancsak 0–0 lett a végeredmény az Old Traffordon.