A Ferencváros nagy nehezen visszavágott a sereghajtónak

2021. március 2., kedd 21:53

A labdarúgó NB I 24. fordulójában a Ferencváros hazai pályán 1–0-ra legyőzte a DVTK-t.

A legutóbbi két bajnokságot megnyerő, a mostanit toronymagasan vezető együttes fogadta az elmúlt években rendre a bennmaradásért küzdő, jelenleg sereghajtót, ennél nagyobb országos egyest nehéz elképzelni, ugyanakkor hozzá kell tenni azt is, hogy a zöld-fehérek idénybeli egyetlen NB I-es veresége épp az év eleji Ferencváros–DVTK-n jött össze...

Az eseménytelen első félidő után a fordulást követően rögvest veszélyeztetett a Fradi, Zubkov lövését védte Malenica, a kipattanót pedig Uzuni nagy helyzetben a jobb alsó mellé lőtte.

Nem sokkal később Dibusznak kellett ziccert védenie Ivanovszki helyzeténél, majd az utolsó negyedóra kezdetén Márkvárt közeli lövésénél is megtette ezt – közte pedig egy öngólt is megúszott a házigazda.

Ez utóbbi nagy lehetőséget pedig már villámgyorsan büntette a vendéglátó, Civic bal oldali beadása után Boli fejelt a hosszú felsőbe (1–0).

A hajrában Boli növelhette volna saját maga és csapata góljainak számát, a diósgyőri lehetőségekből pedig nem alakult ki újabb ajtó-ablak helyzet, így végül maradt az 1–0.

A nap további mérkőzésein a Puskás Akadémia az első félidő végén döntött a Kisvárda vendégeként (0–1), így tett egy újabb lépést az ezüstérem megszerzése felé, a Honvéd pedig a bennmaradás irányába, miután a 18. percben már két góllal is vezető MTK ellen „hazai pályán” (valójában épp a kék-fehérek otthonában) fordítani tudott (3–2).

NB I

24. FORDULÓ

Kisvárda-Puskás Akadémia 0–1 (Knezevic 39.)

Honvéd–MTK 3–2 (Gazdag 34., Balogh N. 72., 73., ill. Varga R. 6, Schön 18.)

Ferencváros–DVTK 1–0 (Boli 77.)

Az állás: 1. Ferencváros 57 pont, 2. Puskás Akadémia 42, 3. Mol Fehérvár FC 36 (23 meccs), 4. MTK 34, 5. Paks 32 (23), 6. Mezőkövesd 31 (23), 7. Kisvárda 31, 8. Újpest 28 (23), 9. Honvéd 28, 10. Budafok 26 (23), 11. Zalaegerszeg 25 (23), 12. DVTK 21

Borítókép: MTI/Koszticsák Szilárd