Nyerő 21-es – a Man. City a végére a „farkasokat” is kiütötte

2021. március 2., kedd 23:06

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premeir League) 29. fordulójából előrehozott mérkőzésen a Manchester City hazai pályán 4–1-re kiütötte a 80. percben még 1–1-re álló Wolverhampton Wandererst.

A minden versenysorozatban remeklő, a legutóbbi húsz tétmérkőzését megnyerő Manchester City a már csak a bajnokságban érdekelt, ott csupán 12. Wolverhamptont fogadta, ami még akkor is sima meccsnek tűnt, ha a vendégcsapat az előző öt bajnokiján két döntetlen mellett három sikert is aratott.

A mérkőzés úgy indult, ahogyan azt várhattuk, bár a City korai vezetéséhez kellett egy kis segítség a vendégektől, Rijad Mahrez centerezését Leander Dendoncker estében saját kapujába juttatta mentési kísérlete közben (öngól, 1–0).

Hiába volt 74 százalékos labdabirtoklás mellett tíz kapura lövése is a manchesteri gárdának, újabb érvényes találatot nem tudott szerezni az első félidőben – a szünet előtt Aymeric Laporte les miatt nem ünnepelhetett.

A fordulást követően is maradt a felboruló pálya, már közel nyolcvan százalékban volt a labda a házigazdánál, amikor a 61. percben szó szerint a semmiből egyenlített a Wolverhampton: az első kapura lövés, konkrétan Joao Moutinho szabadrúgása után Conor Coady fejese a hálóban kötött ki (1–1).

A 103. PL-meccsén ez volt az első gólja!

Rögvest jöttek a City-lehetőségek, de Mahrez és Gabriel Jesus közeli lövése is kimaradt, a hajrá nyitányán Raheem Sterling parádés sarkazása kerülte el kevéssel a jobb alsót, majd pillanatokkal később ugyanő tekert 20 méterről a kapufára.

A 80. percben aztán már csak összejött a City-játékosoknak is a gól, Kyle Walker centerezése után a védők nem tudtak menteni, Gabriel Jesus az ötösről már a jobb alsóba tudott lőni (2–1).

A vendégek erejéből újabb találatra már nem futotta, sőt a végére kiütés lett, előbb Mahrez talált be egy védelmi labdavesztés után, majd Gabriel Jesus pofozott be egy kipattanót (4–1).

A brazil támadó 53 kezdése során 39 gólt és 7 gólpasszt jegyzett az Etihadban, az algériai szélső pedig 38 kezdés alatt 16 gólig és 15 gólpasszig jutott ugyanitt.

A Manchester City ezzel sorozatban a 21. tétmérkőzését is megnyerte, a kiemelt ligákat figyelembe véve az Ajax 26-os termése az etalon még az 1971–1972-es idényből, a topligákat nézve pedig a Bayern München 23-as szériája (2019–2020 és 2020–2021) és a Real Madrid 22-ese (2014–2015) van már csak az angol éllovas előtt.

PREMIER LEAGUE

29. FORDULÓ

Manchester City–Wolverhampton 2–1 (Dendoncker 15. – öngól, Gabriel Jesus 80., 93., Mahrez 90., ill. Coady 61.)

Az élmezőny állása: 1. Manchester City 65 (27 meccs), 2. Manchester United 50 (26), 3. Leicester City 49 (26), 4. West Ham 45 (26), 5. Chelsea 44 (26), 6. Liverpool 43 (26), 7. Everton 43 (25), 8. Tottenham 39 (25), 9. Aston Villa 39 (24), 10. Arsenal 10 (26), 11. Leeds United 35, 12. Wolverhampton 34 (27)

Borítókép: Paul Ellis / AFP