Raúl és Casillas után Vinícius Júnior a legfiatalabb százados

2021. március 2., kedd 08:46

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 25. fordulójának hétfő esti mérkőzésén a Real Madrid hazai pályán 1–1-re végzett a Real Sociedaddal.

A sorozatban öt tétmeccset megnyerő királyi gárda óriási fölényben játszott az első félidőben, de hiába vezetett 12–2-re a kapura lövések számára, gól nélkül fordulhattak a felek.

A második félidőben meglepetésre a vendégek szereztek vezetést, Portu góljával, erre egy hármas cserével reagált Zinédine Zidane, aki Vinícius Júniort is pályára küldte.

A brazil támadó 20 évesen és 232 naposan a 100. mérkőzését játszotta a Real Madridban, ezzel Raúl (19 év, 177 nap) és Iker Casillas (20 év, 125 nap) után a harmadik legfiatalabb játékos lett, akinek ez a mérföldkő összejött!

És ha már pályán volt, nem is lopta az időt, a 89. percben az ő góljával mentett pontot a királyi gárda.

LA LIGA

25. FORDULÓ

Real Madrid–Real Sociedad 1–1 (Vinícius Júnior 89., ill. Portu 55.)

Az élmezőny állása: 1. Atlético Madrid 58 pont (24 meccs), 2. Barcelona 53 (55–22), 3. Real Madrid 53 (43–20), 4. Sevilla 48 (24)

Borítókép: Javier Soriano / AFP