Eldőlt az ezüst sorsa? Felcsúti siker a dobogósok rangadóján

2021. március 14., vasárnap 21:05

A labdarúgó NB I 26. fordulójának rangadóján a Puskás Akadémia otthon 1–0-ra legyőzte a Mol Fehérvár FC-t, ezzel nyolcpontos előnyre tett szert a második helyen riválisával szemben.

A dobogósok csatáján a vendég fehérváriak kezdtek aktívabban, Budu Zivzivadze ziccerénél a válogatott keretébe behívott Tóth Balázs hárított, ahogyan a szünet előtt is a hasonló leosztásnál.

A felcsútiak részéről Kiss Tamás volt legközelebb a gólhoz, de Kovács Dániel is résen volt, így gól nélkül mehettek pihenőre a felek.

A fordulást követően a válogatott keretébe ugyancsak meghívott Géresi Krisztián megpattanó lövése okozott riadalmakat, és bár ez még kimaradt, a második félidő derekán megszületett a felcsútiak vezető gólja, Géresi centerezését Luciano Slagveer csúsztatta a kapuba (1–0).

Újabb gól már nem esett, a Puskás Akadémia ezzel a legutóbbi kilenc meccséből a nyolcadikat nyerte meg, és már nyolc pont az előnye az ezüstéremért folytatott versenyben a fehérváriakkal szemben.

NB I

26. FORDULÓ

Mezőkövesd Zsóry FC–Budafoki MTE 2–1 (Cseri 13., Vojtus 60., ill. Kovács D. 36. – 11-esből)

Ferencvárosi TC–Paksi FC 5–2 (Laidouni 23., Uzuni 49. – 11-esből, Mak 62., Boli 75., Baturina 89., ill. Hahn 2. – 11-esből, Szendrei 88.)

Puskás Akadémia FC–Mol Fehérvár FC 1–0 (Slagveer 68.)

Az állás: 1. Ferencváros 61 pont, 2. Puskás Akadémia 48, 3. Fehérvár 40, 4. MTK 38, 5. Mezőkövesd 38, 6. Újpest 34, 7. Paks 34, 8. Kisvárda 34, 9. Honvéd 29, 10. Zalaegerszeg 26, 11. Budafok 26, 12. DVTK 23

Borítókép: Kovács Tamás / MTI (archív)