Már nyolcmeccses az Inter győzelmi szériája

2021. március 14., vasárnap 16:58

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 27. fordulójában az Inter a végjátékban döntve 2–1-re győzött a Torino otthonában.

Az éllovas Inter nagy mezőnyfölényben játszva hét kapura lövésig jutott az első félidőben, ezek közül viszont egyik sem találta el a Torino kapuját.

A milánói együttesnek ez az ötödik ilyen első félideje volt az idényben, ebből másodszor a „bikák” ellen!

A fordulás sem hozott kiegyenlítettebb játékot, szinte csak másodpercekig volt a labda a házigazdánál, ugyanakkor az átütőerő hiányzott a vendégek részéről.

A jég a 62. percben tört meg, amikor Lautaro Martínez harcolt ki büntetőt, Romelu Lukaku pedig a bal alsóba gurított (0–1).

Nem sokkal később jött a hidegzuhany a vendégeknek, az első Torino-szöglet után kis túlzással mindenki a földre került, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot, így Antonio Sanabria találata egyenlítést ért (1–1).

Amikor már úgy tűnt, hogy a házigazda kihúzza a végjátékot, akkor jött Alexis Sánchez és Lautaro Martínez remek páros akciója, előbbi beadását utóbbi fejelte a hosszú alsóba (1–2).

Az Inter így sorozatban a nyolcadik bajnokiját is megnyerte, ÉS már kilenc ponttal vezet az egy meccsel kevesebbet játszó Milan előtt.

A Roma nagy meglepetésre simán kikapott Parmában, előbb két román játékos összjátéka eredményezett gólt első ízben az OptaPaolo statisztikái szerint – Dennis Man előkészítése után Valentin Mihaila volt eredményes –, majd a fordulást követően büntetőből volt eredményes a házigazda (2–0).

OLASZ SERIE A

27. FORDULÓ

Bologna–Sampdoria 3–1 (Barrow 27., Svenberg 41., Soriano 70., ill. Quagliarella 37.)

Parma–Roma 2–0 (Mihaila 9., Hernani 55. – 11-esből)

Torino–Internazionale 1–2 (Sanabria 70., ill. R. Lukaku 62. – 11-esből, L. Martínez 85.)

18.00: Cagliari–Juventus (Tv: Digi Sport1)

20.45: Milan–Napoli (Tv: Digi Sport2)

Az élmezőny állása: 1. Inter 65 pont, 2. Milan 56 (26 meccs), 3. Juventus 52 (25), 4. Atalanta 52, 5. Roma 50, 6. Napoli 47 (25), 7. Lazio 46 (26)

Borítókép: Marco Bertorello / AFP