A csodagól sem ért pontot a Tottenhamnek a derbin

2021. március 14., vasárnap 19:23 | aznap frissítve

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 28. fordulójában az Arsenal 2–1-re legyőzte otthon a Tottenhamet a londoni rangadón.

A vendégek számára nem indult jól a mérkőzés, hiszen az „ágyúsoké” volt az első hat kapura lövés, ráadásul Szon Hung Min még meg is sérült.

A helyére beálló Erik Lamela finoman szólva is egylábas futballista, de ez most remek gólt eredményezett, amikor is úgy döntött, rabonával próbálja meg bevenni az Arsenal kapuját. Az eredmény egy kötény és a Tottenham vezetése az első kapura lövésből (0–1)!

Arsenal 0 × 1 Tottenham | GOAL! Lamela

**pic.twitter.com/e3SuoDfF1q

— #FastGoal (@Fastgoal2) March 14, 2021

A játékrész végén jött a válasz, Martin Ödegaard megpattanó lövése kötött ki a Tottenham kapujában (1–1).

A valamelyest csendesebb folytatás a 62. percben hozott hirtelen felfordulást, akkor hosszas videózás után végül büntetőt kapott az Arsenal, Alexandre Lacazette pedig rendkívül magabiztosan passzolt a bal alsóba (2–1).

Lamela a 76. percben negatív főszereplő lett, amikor egymás után a sokadik heveskedése során fejbe találta ellenfelét, hamar begyűjtve második sárgáját.

Az emberhátrányba kerülő Tottenham óriási energiákat mozgósított az egyenlítésért, de Harry Kane fejes gólját les miatt elvették, szabadrúgását a kapufa, a kipattanót követő ismétlést pedig Gabriel hatástalanította, így az Arsenal kihúzta 2–1-gyel.

A nap korábbi meccsein a Brighton idegenben legyőzte a Southamptont (1–2), a Leicester City pedig a triplázó Kelechi Iheanacho vezérletével 5–0-ra kiütötte a Sheffield Unitedet.

ANGOL PREMIER LEAGUE

28. FORDULÓ

Southampton–Brighton 1–2 (C. Adams 27., ill. Dunk 16., Trossard 56.)

Leicester City–Sheffield United 5–0 (Iheanacho 39., 69., 78., A. Pérez 64., Ampadu 80. – öngól)

Arsenal–Tottenham 2–1 (Ödegaard 44., Lacazette 64. – 11-esből, ill. Lamela 33.)

20.15: Manchester United–West Ham United (Tv: Digi Sport1)

Az élmezőny állása: 1. Manchester City 71 pont (30 meccs), 2. Leicester City 56 (29), 3. Manchester United 54 (28), 4. Chelsea 51 (29), 5. West Ham 48 (27), 6. Everton 46 (28), 7. Tottenham 45 (28), 8. Liverpool 43 (28), 9. Aston Villa 41 (27), 10. Arsenal 41 (28)

Borítókép: Julian Finney / AFP