Erődemonstrációt tartott a Barca a Sociedad otthonában

2021. március 21., vasárnap 23:06

A spanyol labdarúgó-bajnokság vasárnap esti mérkőzésén a Barcelona idegenben ütötte ki 6–1-re a Real Sociedad csapatát, így továbbra is négy pont a hátránya a listavezető Atlético Madriddal szemben.

Ronald Koeman csapata az első félidő végére tartogatta a gólokat, a korábban éppen a Sociedadot erősítő Antoine Griezmann a 37., Sergino Dest pedig a 43. percben talált a hazaiak kapujába, így magabiztos előnnyel mehettek pihenőre a katalánok.

Akik a második félidőben sem lassítottak: Dest újabb gólt szerzett, majd Lionel Messi és Ousmane Dembelé talált a hazai kapuba, így a 71. percben már 0–5 állt az eredményjelzőn.

A hazaiak egy szépségdíjas találattal legalább a becsületgólt megszerezték, Ander Barrenetxea bombázott André ter Stegen kapujába, az utolsó szó azonban Lionel Messié volt, aki egy nagyszerű támadás végén állította be a 6–1-es végeredményt.

A hatszoros aranylabdás argentinnak ez volt a 467. gólja a La Ligában, amely rekord egy adott bajnokságban elért találatok számát tekintve.

Ráadásul ezen a meccsen megelőzte Xavit a Barcelona örökranglistáján, így 768 Barca-mezben lejátszott találkozójával már ő az abszolút csúcstartó.

A barátságos és a tétmérkőzéseket is beleszámítva a második találat volt Messi 700. gólja a katalán együttesben, így sokszorosan emlékezetes maradhat számára ez a találkozó.