Hátrányból fordítottak a portugálok Luxemburgban

2021. március 30., kedd 22:41

Folytatódtak a világbajnoki selejtezők Európában: az Eb-címvédő portugálok Luxemburgban arattak a vártnál jóval nehezebb kötelező győzelmet (1–3), a belgák és a hollandok viszont kiütéses győzelmet arattak Fehéroroszország és Gibraltár ellen.

Óriási meglepetésre az Eb-címvédő portugálok a 30. percben hátrányba kerültek Luxemburgban, Diego Jota azonban az első félidő hosszabbításában egyenlített. A második játékrész elején Cristiano Ronaldo góljával már a vendégeknél volt az előny, a 80. percben pedig Joao Palinha fejese után nyugodhattak meg teljesen a luzitánok, a Sporting csereként pályára lépő középpályása alakította ki a 3–1-es végeredményt.

Belgium hazai pályán tartott erődemonstrációt a fehéroroszok kárára, Roberto Martinez vb-bronzérmes alakulata tartalékos összeállításban is 8–0-ra ütötte ki riválisát. A hollandok Gibraltáron rendeztek gólfesztivált, Frank de Boer csapata 7–0-s sikerrel szerezte meg a három pontot.

Szlovákia a hétvégi, kínos Málta elleni döntetlen után ezúttal szebbik arcát mutatta, 2–1-re nyert az eddig hibátlan Oroszország ellen. A horvátoknak nem okozott gondot a máltaiak legyőzése (3–0), Norvégia Montenegróban aratott egygólos győzelmet, Wales pedig Csehországot fektette két vállra minimális különbséggel.

Az este legizgalmasabb meccsét Lettország vívta a törökök otthonában, 3–3 lett a végeredmény.

Eredmények, európai világbajnoki selejtezők:

A csoport:

Luxemburg-Portugália 1–3 (11)

gól: Rodrigues (30.), illetve Jota (45+2.), Ronaldo (51.), Palhinha (80.)

piros lap: Chanot (86.)

Azerbajdzsán-Szerbia 1 2 (0 1)

gól: Mahmudov (59. - tizenegyesből), illetve A. Mitrovic (16., 81.)

A csoport állása: 1. Portugália 7 pont/3 mérkőzés (6-3), 2. Szerbia 7/3 (7-5), 3. Luxemburg 3/2, 4. Írország 0/2 (2-4), 5. Azerbajdzsán 0/2 (1-3)

E csoport:

Belgium-Fehéroroszország 80 (40)

gól: Batshuayi (14.), Vanaken (17., 89.), Trossard (38., 76.), Doku (42.), Praet (49.), Benteke (70.)

WalesCsehország 10 (00)

gól: James (82.)

piros lap: Roberts (77.), illetve Schick (49.)

A csoport állása: 1. Belgium 7 pont/3 mérkőzés, 2. Csehország 4/3, 3. Wales 3/2 (2/3), 4. Fehéroroszország 3/2 (4-10), 5. Észtország 0/2

G csoport:

TörökországLettország 33 (21)

gól: Karaman (2.), Calhanoglu (33.), Yilmaz (52., büntetőből), illetve Savalnieks (35.), Uldrikis (58.), Ikaunieks (79.)

GibraltárHollandia 07 (01)

gól: Berghuis (42.), de Jong (55.), Depay (61., 88.), Wijnaldum (62.), Malen (64.), van de Beek (85.),

MontenegróNorvégia 01 (01)

gól: Sorloth (35.)

A csoport állása: 1. Törökország 7 pont, 2. Hollandia 6 (11-4), 3. Montenegró 6 (6-3), 4. Norvégia 6 (4-3), 5. Lettország 1, 6. Gibraltár 0

H csoport:

SzlovákiaOroszország 33 (10)

gól: Skriniar (38.), Mak (74.), illetve Fernandes (71.)

HorvátországMálta 30 (00)

gól: Perisic (62.), Modric (76., büntetőből), Brekalo (90.)

Ciprus Szlovénia 1 0 (1 0)

gól: Pittas (42.)

A csoport állása: 1. Horvátország 6 pont (4-1), 2. Oroszország 6 (6-4), 3. Szlovákia 5, 4. Ciprus 4, 5. Szlovénia 3, 6. Málta 1

(Borítókép: John Tys/AFP)