Az Inter kihasználta a riválisok botlását

2021. április 3., szombat 22:30 | aznap frissítve

Újabb fontos pontokat hullajtott el a Milan, mivel a Serie A 29. fordulójának nyitó mérkőzésén csak 1–1-re végzett a bő fél órán át emberhátrányban játszó Sampdoriával.

A 21. fordulóig éllovas Milan az elmúlt hetekben háromszor is kikapott, ezzel pedig elúszni látszott a bajnoki cím reménye.

No az sem sokat segített ezen, hogy az első félidőben egy darab, kaput eltaláló lövésig sem tudott eljutni a Sampdoria ellen...

A vendégcsapat ráadásul az 57. percben a vezetést is megszerezte a 38 éves Fabio Quagliarella emelésével (0–1).

Quagliarella lett Roberto Mancini és Gianluca Vialli után a harmadik futballista, aki hat különböző idényben is eljut 10 bajnoki találatig a Sampdoriában.

Két perccel később emberelőnybe került a házigazda, de egészen a 87. percig kellett várni arra, hogy ezzel élni is tudjon, akkor Hauge tekerése kötött ki a kapuban (1–1).

Pillanatokkal később már Calhanoglu járt közel a vezető gólhoz, de lövésére leért a kapus, majd Kessié lövése után az idény során már a 19. alkalommal a kapufa babrált ki a Milannal, így nem tudtak nyerni a piros-feketék.

A 15 órás meccseken az Atalanta, a Lazio és a Napoli is hozta a papírformának megfelelő sikert hazai pályán, a Roma viszont csak egy pontot szerzett a Sassuolo vendégeként.

A torinói derbin a vendég Juventus Federico Chiesa korai góljával szerzett vezetést, de Antonio Sanabria az első félidő derekán, majd rögvest a fordulást követően is eredményes volt, így a „bikák” fordítani tudtak. A Milanhoz hasonlóan a Juventus is megmentett a végjátékban egy pontot, itt Cristiano Ronaldo volt az egyenlítő találat szerzője, de ezekkel az eredményekkel a két nagycsapat az Inter malmára hajtotta a vizet (2–2).

Az Inter pedig köszönte szépen, és Romelu Lukaku góljával legyőzte a Bolognát (0–1). Ezzel a milánói feketek-kékek előnye 8 pontra nőtt a Milannal szemben, ráadásul eggyel kevesebbet játszott városi riválisánál.

OLASZ SERIE A

29. FORDULÓ

Milan–Sampdoria 1–1 (Hauge 87., ill. Quagliarella 57.)

Atalanta–Udinese 3–2 (Muriel 19., 43., D. Zápata 61., ill. Pereyra 45., Stryger Larsen 71.)

Benevento–Parma 2–2 (Glik 23., Ionita 67., ill. Kurtic 55, Man 88.)

Cagliari–Verona 0–2 (Barak 54., Lasagna 99.)

Genoa–Fiorentina 1–1 (Destro 13., ill. Vlahovics 23.)

Lazio–Spezia 2–1 (Lazzari 56., Caicedo 89. – 11-esből, ill. Verde 73.)

Napoli–Crotone 4–3 (Insigne 19., Osimhen 22., Mertens 34., Di Lorenzo 72., ill. Simy 25., 48., Messias 59.)

Sassuolo–Roma 2–2 (H. Traoré 57., Raspadori 85., ill. Lo. Pellegrini 26. – 11-esből, Peres 69.)

Torino–Juventus 2–2 (Sanabria 27., 46., ill. Chiesa 13., C. Ronaldo 81.)

Bologna–Internazionale 0–1 (Lukaku 32.)

Az élmezőny állása: 1. Inter 68 pont (28 meccs), 2. Milan 60, 3. Atalanta 58, 4. Napoli 56 (28), 5. Juventus 56 (28), 6. Lazio 52 (28), 7. Roma 51

Borítókép: Soccrates Images / Getty Images Hungary