A PSG elbukta a rangadót – ezzel a bajnoki címet is?

2021. április 3., szombat 20:09

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 31. fordulójának rangadóján a Lille idegenben 1–0-ra legyőzte a PSG-t.

A játékot a legutóbbi nyolc évadból hetet is megnyerő párizsiak irányították, de hiába volt 10–1 a kapura lövések száma az első játékrészben, a vendégek Jonathan David 20. percben lőtt góljával előnnyel mehettek a szünetre (0–1).

A címvédő hiába próbálta felborítani a pályát, sehogy sem bírta feltörni a trónkövetelő reteszét, ez pedig egyre frusztráltabbá tette a játékosokat, Neymar és Mbappé is besárgult.

Sőt, a 90. percben Neymar megkapta a második sárgáját is, igaz, csupán másodpercekig volt létszámfölényben a vendégcsapat, mivel Djalo is mehetett társai előtt zuhanyozni.

A Lille sikerével hárompontos előnyre tett szert a tabellán hét fordulóval a vége előtt a már nyolcadik(!) vereségét elszenvedő PSG-vel szemben.