Hahn a gólkirályi cím, a DVTK az NB II felé tett újabb nagy lépést

2021. április 11., vasárnap 16:24

A labdarúgó NB I 28. fordulójában a Paks 4–1-re legyőzte idegenben a DVTK-t, ezzel feljött a tabella negyedik helyére.

Az egyre nagyobb bajba kerülő miskolciak számára már a 10. percben megpecsételődött a mérkőzés sorsa, hiszen Diego Zivulic piros lapot kapott.

A megítélt büntetőt Hahn János értékesítette, aki hat perccel később újra eredményes volt, bő negyedóra alatt így el is dőlt a mérkőzés (0–2).

A paksi középpályás a 17. és a 18. gólját is megszerezte a bajnoki idényben, a második helyen a kispesti Gazdag Dániel áll 13 találattal.

A második félidő derekán Sajbán Máté is eredményes volt, és bár Molnár Gábor révén a kozmetikázás összejött a DVTK-nak, Szakály Dénes egyből felelt (1–4).

A diósgyőriek így maradtak 23 pontosak, a bennmaradást érő 10. helyhez képest hat pont a hátránya.

A nap második meccsén a Honvéd Nagy Dominik találatával legyőzte a Zalaegerszeget, így hat pontra eltávolodott a kiesózónától.

NB I

28. FORDULÓ

Diósgyőri VTK–Paksi FC 1–4 (Molnár G. 87., ill. Hahn 10., 16. – az elsőt 11-esből, Sajbán Máté 69., Szakály D. 88.)

Zalaegerszegi TE FC–Budapest Honvéd 0–1 (Nagy D. 57.)

Az állás: 1. Ferencváros 65 pont, 2. Puskás Akadémia 52, 3. Mol Fehérvár FC 44, 4. Paks 40, 5. MTK 39, 6. Mezőkövesd 38, 7. Kisvárda 38, 8. Újpest 35, 9. Honvéd 33, 10. Zalaegerszeg 29, 11. Budafok 27, 12. DVTK 23

Borítókép: MTI/Czeglédi Zsolt, archív