Megvan a Schalke idénybeli második győzelme!

2021. április 11., vasárnap 17:34

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 28. fordulójában a Schalke hazai pályán 1–0-ra legyőzte az Augsburgot, így idénybeli második sikerét aratta.

Remekül kezdődött a mérkőzés a csontutolsó házigazda számára, hiszen már a 4. percben vezetéshez jutott Suat Serdar találatával (1–0).

A két csapat decemberi mérkőzésén a 93. percben egyenlítő Augsburg most is ment előre a végén, de a pontmentés ezúttal nem jött össze.

Ezzel együtt csak idő kérdése, mikor lesz matematikailag is biztos a gelsenkircheniek búcsúja, hiszen ezzel a sikerrel is csak 13 ponttal áll, a már osztályozós 16. helytől 13 a hátránya, és már csak hat kör van hátra.

Szalai Ádám csapata, a Mainz fordulatos mérkőzésen nyert Kölnben: korán vezetett, majd hátrányba került, aztán a ráadásban döntött. A magyar válogatott támadó az 55. percben lépett pályára.

NÉMET BUNDESLIGA

28. FORDULÓ

Schalke–Augsburg 1–0 (Serdar 4.)

1. FC Köln–Mainz 2–3 (Duda 43., Szkiri 61., ill. Boetius 11., Onisiwo 65., Barreiro 92.)

Az élmezőny állása: 1. Bayern München 65 pont, 2. RB Leipzig 60, 3. Wolfsburg 54, 4. Frankfurt 53, ...11. Augsburg 32, ...14. Mainz 28, 15. Hertha 26 (34–48), 16. Bielefeld 26 (22–46), 17. Köln 23, 18. Schalke 13

Borítókép: Leon Kuegeler / AFP