Pozsonyi magyar gól, dunaszerdahelyi pontmentés

2021. április 11., vasárnap 17:59

A szlovák élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Fortuna Liga) felsőházi rájátszásának rangadóján a Dunaszerdahely hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott az éllovas Slovan Bratislavával.

Kalmár Zsolt sérülése miatt nem volt a hazaiak meccskeretében, Schäfer András a kispadon kapott helyet, Vida Máté térdproblémái után pedig még nem volt bevethető.

A vendégeknél Holman Dávid viszont kezdő volt, és az ő büntetőjével került előnybe a 6. percben a Slovan Bratislava (0–1).

Holmannak a 18. bajnokiján ez már a kilencedik gólja volt három gólpassz mellett!

A fordulást követően Éric Ramírez is értékesített egy tizenegyest, de a hajrá kezdetén Kenan Bajric révén újra a pozsonyiaknál volt az előny (1–2).

A találatot követően a hazaiaknál Schäfer András is pályára lépett, a 88. percben pedig Ramírez újabb góljával végül pontot mentett a DAC (2–2).

A végjátékban hiába nyomott, újabb gólt nem tudott szerezni a dunaszerdahelyi gárda, a két együttes között így maradt a 13 pont különbség, hat körrel a vége előtt.

SZLOVÁK FORTUNA LIGA

RÁJÁTSZÁS, 26. FORDULÓ

DAC–Slovan Bratislava 2–2 (Ramírez 53., 88. – az elsőt 11-esből, ill. Holman 6. – 11-esből, Bajric 77.)

A felsőház állása: 1. Slovan Bratislava 62 pont, 2. DAC 49, 3. Zilina 45, 4. Trnava 44, 5. Zlaté Moravce 36, 6. Trencín 28