Hullámvölgyben a „matracosok”; 18 éve nem volt ilyen!

2021. április 12., hétfő 09:10

Az Atlético Madrid csak 1–1-es döntetlenre végzett a Real Betis otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 30. fordulójában, így csupán egypontos előnye lett a Real Madriddal szemben.

Pedig a „matracosok” már az ötödik percben betaláltak Yannick Carrasco révén, de a sevillaiak negyedórával később Cristian Tello góljával egyenlíteni tudtak (1–1).

Azok után, hogy az Atlético decemberben és januárban mind a nyolc bajnokiját megnyerte, és 24 pontot szerzett, az azóta lejátszott 11 ütközetből csupán négyet nyert meg, öt döntetlen és két vereség mellett, így pedig csak 17 pontot szerzett a lehetséges 33-ból.

Ennek következtében a kényelmes előnyből hirtelen már csak egy pont maradt meg a Real Madriddal szemben, de a Barcelona is csupán két egységre van az éllovastól.

Ennél szorosabb végjátékra legutóbb a 2002–2003-as idényben volt példa, akkor a 61 pontos Realt a 60 pontos Deportivo és Real Sociedad duó követte nyolc meccsel a vége előtt.

SPANYOL LA LIGA

30. FORDULÓ

Villarreal–Osasuna 1–2 (D. García 70. – öngól, ill. Moncayola 64., Budumir 74.)

Valencia–Real Sociedad 2–2 (Wass 60. – 11-esből, Gabriel Paulista 73., ill. Guevara 33., Isak 45.)

Real Valladolid–Granada 1–2 (Orellana 41. – 11-esből, ill. Molina 78., Quini 86.)

Real Betis–Atlético Madrid 1–1 (Tello 20., ill. Carrasco 5.)

Az élmezőny állása: 1. Atlético Madrid 67 pont, 2. Real Madrid 66, 3. Barcelona 65, 4. Sevilla 58 (29), 5. Real Sociedad 47, 6. Betis 47, 7. Villarreal 46

Borítókép: Cristina Quicler / AFP