Február közepéig első volt, már BL-helyen sincs a Milan

2021. április 26., hétfő 22:37

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 33. fordulójában a Lazio hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Milant, amelyet a Torinóban nyerő Napoli és a Juventus is megelőzött a tabellán.

A Lazio villámrajtot vett, Ciro Immobile előkészítése után Joaquín Correa már a 2. percben bevette Gianluigi Donnarumma kapuját (1–0).

Hiába került ezt követően fölénybe a vendégcsapat, és próbálkozott több kapura lövéssel, a játékrész vége előtt csak a leshelyzet mentette meg a második fővárosi góltól.

Az 51. percben újra betalált Correa, remekül lőtte ki kiszorított helyzetből a rövid felsőt – más kérdés, hogy előtte Hakan Calhanoglut finoman szólva is gyanús körülmények között (szabálytalanul) szerelték, de a játékvezető a videózás ellenére a középpontra mutatott (2–0).

A hosszú videózás után Donnarumma védésére volt szükség, hogy ne legyen meg a mesterhármas, a hajrában pedig Immobile finom emelését a kapufa még hárította, a végén utóbbi révén csak megszerezték harmadik góljukat is a rómaiak (3–0).

Február 13-án a Milan bajnoki éllovasként lépett pályára a Serie A-ban, de azóta ez már az ötödik veresége volt, és bár a fordulót még a második helyen kezdte meg, az Atalanta sikerével előzött, a Napoli szintén nyert, a 66 pontos együttesek között pedig csupán a harmadik a 18-szoros bajnok.

SERIE A

33. FORDULÓ

Torino–Napoli 0–2 (Bakayoko 11., Osimhen 13.)

Lazio–Milan 3–0 (J. Correa 2., 51., Immobile 87.)

Az élmezőny állása: 1. Inter 79 pont, 2. Atalanta 68, 3. Napoli 66 (73–37), 4. Juventus 66 (65–30), 5. Milan 66 (60–41), 6. Lazio 61 (32 meccs), 7. Roma 55

Borítókép: Filippo Monteforte / AFP