A Juventus bajnokveréssel maradt életben

2021. május 15., szombat 20:01

Nem hétköznapi mérkőzésen múlta felül a Juventus a már bajnok Intert, így feljött a negyedik helyre a tabellán. A meccsen volt három tizenegyes, két piros lap és egy öngól is.

Az első félidő derekán Darmian rántotta le Chiellinit a büntetőterületen belül, és bár Cristiano Ronaldo gyenge büntetőjét hárította tizenegyesölő Handanovic, a kipattanót már értékesítette a portugál (1–0).

A 35. percben a bajnok is elvégezhetett egy büntetőt, Romelu Lukaku magabiztosabb végrehajtónak bizonyult, de a játékrész végén Cuadrado megpattanó lövésével így is a Juve vezetett egy félidő után (2–1).

A fordulást követően hamar emberhátrányba került a Juventus Bentancur második sárga lapja miatt, majd gyorsan az első félidőben besárguló, aztán vétlenül szabálytalankodó Kulusevskit is levitték inkább a hazaiak.

Az emberfór a 83. percben érett góllá, igaz ehhez Chiellini balszerencsés mozdulata kellett, Cuadrado büntetőjével viszont így is nyert a Juventus (3–2).

A végén még Brozovic is kapott egy pirosat, így mindkét csapat tíz játékossal zárt.

Az Inter január 6. óta először kapott ki a bajnokságban, de a fekete-kékek szempontjából ennek a meccsnek már a világon semmi tétje nem volt, nem úgy a torinóiakéból, hiszen így tovább élnek a BL-álmok.

Az Atalanta egy félidő alatt kiütötte a Genoát, majd kis híján visszaengedte ellenfelét a meccsbe (3–4), a Torino pedig a Milantól kapott hét gól (0–7) után ezúttal a Speziával szemben maradt alul borzalmasan simán (4–1).

Este a római rangadót elbukta a Lazio, így már nincs esélye az első négyben végezni.

OLASZ SERIE A

37. FORDULÓ

Genoa–Atalanta 3–4 (Shomurodov 48., 84., Pandev 67. – 11-esből, ill. D. Zapata 9., Malinovszkij 26., Gosens 44., Pasalic 51.)

Spezia–Torino 4–1 (Saponara 19., Nzole 41., 74. az elsőt – 11-esből, Erlic 84., ill. Belotti 54.)

Juventus–Internazionale 3–2 (Cristiano Ronaldo 24., Cuadrado 45+3, Cuadrado 89. – 11-esből, ill. R. Lukaku 35., Chiellini 83. – öngól)

Roma–Lazio 2–0 (Mhitarjan 42., Pedro 78.)

Az élmezőny állása: 1. Inter 88 pont (már bajnok), 2. Atalanta 78, 3. Milan 75 (36 meccs), 4. Juventus 75, 5. Napoli 73 (36), 6. Lazio 67 (36), 7. Roma 61

Borítókép: Isabella Bonotto / AFP