Dárdaiék bennmaradtak, a Bayern rekordot döntött

2021. május 15., szombat 17:43

Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC gól nélküli döntetlent játszott a Kölnnel, de az utolsó forduló előtt így is biztossá vált, hogy a berlini csapat bennmarad a Bundesligában.

Sallai Roland kezdőként 61 percet kapott a Freiburgban a Bayern München elleni mérkőzésen, amelyen a vendégcsapat az első félidő derekán szerzett vezetést Robert Lewandowski büntetőjével (0–1).

A lengyel csatár az idénybeli 40. bajnoki gólját szerezte meg, ezzel beállította Gerd Müller 1972 óta fennálló Bundesliga-csúcsát! A Bayern mellé is behúzhatunk egy rekordot, zsinórban a 34. vendégbajnokiján volt eredményes.

Nem sokáig tarthatott az öröm, a Freiburg percekkel később egyenlített. A fordulást követően Serge Gnabry gólját les miatt elvették, de Leroy Sané hamar szerzett egy szabályos találatot is, győzelmet viszont ez sem ért, a végén Christian Günter pontot mentett (2–2).

Az Augsburg már a 13. percben emberhátrányba került, de a 49. percben a Werder is megfogyatkozott, ezt követően pedig a házigazda simán nyert (2–0), így a brémai gárda a Bielefeld döntetlenjével már csak a 16., osztályozós helyen áll, négy ponttal lemaradva a Herthától, ezzel pedig Dárdai Pál csapata biztosan bennmaradt.

A Schalkénál már rég eldőlt a kiesés, de egy kis kozmetikázás azért összejött, a Frankfurtnak majdnem biztosan el is ment a BL-indulása ezzel a vereséggel.

NÉMET BUNDESLIGA

33. FORDULÓ

Augsburg–Werder Bremen 2–0 (R. Khedira 57., Caligiuri 89.)

Bielefeld–Hoffenheim 1–1 (Voglsammer 23., ill. Kramaric 5.)

Freiburg–Bayern München 2–2 (Gulde 29., Günter 81., ill. Lewandowski 26. – 11-esből, Sané 53.)

Hertha BSC–Köln 0–0

Leverkusen–Union Berlin 1–1 (Wirtz 27., ill. Pohjanpalo 72.)

Mönchengladbach–VfB Stuttgart 1–2 (Stindl 45., ill. Endo 72., Kalajdzic 77.)

Schalke–Frankfurt 4–3 (Huntelaar 15., Idrizi 52., Flick 60., Hoppe 64., ill. André Silva 29., N’Dicka 51.)

VASÁRNAP

18.00: Mainz–Dortmund

20.30: RB Leipzig–Wolfsburg

Az élmezőny állása: 1. Bayern München 75 pont (bajnok), 2. RB Leipzig 64 (32 meccs), 3. Wolfsburg 60 (32), 4. Dortmund 58 (32), 5. Frankfurt 57, 6. Leverkusen 52, ...13. Hertha 35, ...16. Werder Bremen 31, 17. Köln 30, 18. Schalke 13 (kiesett)

Borítókép:  Annegret Hilse / AFP