Az Atlético újra fordított, és megnyerte a spanyol bajnokságot

2021. május 22., szombat 19:56

Az Atlético Madrid nyerte meg a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 2020–2021-es idényét, miután a záró fordulóban hátrányból fordítva legyőzte a Valladolidot.

Az előző fordulóban a végjátékban fordító Atlético Madrid kétpontos előnnyel, és azzal a tudattal léphetett pályára az utolsó előtti helyen álló Valladolid otthonában, hogy egy sikerrel biztosan bajnok lehet, miközben a Real Madridnak az Európa-ligáért küzdő Villarreal ellen a győzelem sem feltétlenül elég az aranyéremhez.

A 18. percben jegyezhettük fel az első fontos eseményt, amikor a Valladolid Oscar Plano góljával vezetéshez jutott (1–0), így a Real Madrid hátránya már csak egy pont volt (83–82).

Két perccel később a királyi gárda hívei búsulhattak, amikor a 18 éves Yeremi Pino góljával a Villarreal is előnybe került (0–1), ezen a ponton újra két egység volt a felek között (83–81).

Az 56. percben jött az újabb fordulat, amikor a Real Madrid egyenlített, és úgy tűnt, ismét csak egy pont lesz a felek között, de Karim Benzema fejesét les miatt nem adták meg.

Erre rögvest ismét a másik pályán is fontos esemény zajlott le, Ángel Correa gólja viszont érvényes volt (1–1), az Atlético fórja így három pontra nőtt a virtuális tabellán (84–81).

A Real Madrid ekkor még bízhatott abban, hogy fordít, és az egymás elleni eredményeknek köszönhetően megelőzi riválisát az élen, de a 67. percben jött az ellenfél óriási hibájából meginduló Luis Suárez, a Barcelonát hat év után elhagyó uruguayi támadó idénybeli 21. bajnoki gólja pedig porrá zúzta a királyi reményeket (1–2; 86–81).

A 87. percben Benzema már érvényes – és óriási – gólt rúgott, neki ez már a 23. találata volt, ezzel pedig a Villarreal kikerült az El-helyekről (1–1, 86–82). A 92. percben még Luka Modric is betalált, így a Real Madrid megnyerte a meccset (2–1), az Atlético viszont nem engedte ki a kezéből a 11. aranyérmét (86–84)!

SPANYOL LA LIGA

38. FORDULÓ

Celta Vigo–Betis 2–3 (Aspas 32., Mendez 49., ill. Iglesias 53., Fekir 69., Ruiz 73.)

Eibar–Barcelona 0–1 (Griezmann 81.)

Elche–Athletic Bilbao 2–0 (Boyé 28., Guti 73.)

Huesca–Valencia 0–0

Osasuna–Real Sociedad 0–1 (Pérez Juán 86. – öngól)

Real Madrid–Villarreal 2–1 (Benzema 87., Modric 92., ill. Pino 20.)

Valladolid–Atlético Madrid 1–2 (Plano 18., ill. Á. Correa 57., L. Suárez 67.)

Az állás: 1. Atlético Madrid 86 pont, 2. Real Madrid 84, 3. Barcelona 79, 4. Sevilla 74 (37 meccs), 5. Real Sociedad 62, 6. Betis 61, 7. Villarreal 58, ...18. Huesca 34, 19. Valladolid 31, 20. Eibar 30

(Borítókép: Luis Suárez gólja eldönti az aranyérem sorsát – Cesar Manso / AFP)