csere | Magyarország | második félidő
    Gulácsi Péter (1) Magyarország
    Dibusz Dénes (12) Magyarország
    46’

Kapust cseréltünk, az ütközése után nem akar kockáztatni a magyar csapat, így a második félidőben Gulácsi helyett Dibusz védi a magyar kaput.

• 46’

Albánia kezdi a második játékrészt.

• 45’

Némi meglepetésre Anglia csak 1–0-ra vezet Andorra ellen a szünetben, az észak-macedónok szintén 1–0-s vezetése Izlandon is váratlan eredmény. Bulgária és Litvánia egyelőre nem bír egymással, ott is 0–0 az állás 45 percnyi játékot követően.

• 45’

Bár mindkét csapatnak voltak lehetőségei, gól nem született, így 0–0-s eredménnyel mehetnek pihenőre a csapatok.

• 45’

A jónevű Danny Makkelie két percet hosszabbít a félidő végén.

• 45’

Meglepte vele Berishát, aki maga elé ütötte a labdát, de sajnos a kipattanóra az albánok értek oda és tisztáztak.

• 42’

Fiolát túlugrotta az albán játékos, de szerencsére erőt már nem tudott beleadni a fejesbe, így Gulácsi magabiztosan és könnyen ölelte magához a labdát.

• 38’

Nem biztos, hogy elsősorban tőle várnánk a fifikás megoldásokat, de a magyar középpályás gondolt egy merészet és három ember között szlalomozott át, ám a 16-oson belül beleléptek a centerezésébe, így nem alakult ki helyzet.

• 33’

A negyedik albán szöglet volt eddig a legveszélyesebb: Djimsiti csúsztatta meg a röviden a labdát, a hosszún pedig teljesen üresen érkezett Kumbulla, aki két méterről az üres kapu fölé emelt. Ezúton is köszönjük neki...

• 31’

Szép magyar kontra végén törhetett kapura a magyar középpályás, ám egy visszaérő védő kihasználta a testi fölényét és még szabályos keretek között kibillentette az egyensúlyából a lövés előtt.

• 29’

Egy testcsellel becsapta Gazdagot az albán középpályás, majd jó 20-22 méterről próbált bombagólt szerezni, de bal felső sarok mellett suhant el a próbálkozás.

• 26’

A magyar kapus összecsúszott Balajjal, aki térddel fejbe rúgta a magyar kapust, ahogyan becsúszva próbált labdát szerezni, de szerencsére úgy tűnik, Gulácsi folytatni tudja.

• 23’

A magyar meccsel egy időben rendezik az Anglia–Andorra találkozót, a hazaiak Jesse Lingard góljával kerültek előnybe a 18. percben. Este Lengyelország San Marinóban vendégszerepel majd.

• 20’

Egy szöglet után került a labda az RB Leipzig hátvédje elé, aki félfordulatból fölé bombázott. Ez is helyzet volt.

• 19’

Szalai Attila adott remek mélységi indítást Kleinheislernek, aki a 16-oson belül nagyszerűen vette le a labdát, ám a kapus Berishába lőtte az ordító lehetőséget.

• 17’

Lang Ádámmal csapott össze az albán játékos és ő húzta a rövidebbet.

• 16’

A Ferencváros támadója megforgatta Gazdagot, majd a bal felső sarkot vette célba, de méterekkel fölé/mellé csavart 18 méterről.

• 15’

Pontatlanság jellemzi mindkét csapatot, ezért az első negyedórában kidolgozott ziccerig egyik alakulat sem jutott el.

• 13’

Ismajli fejelt Botka mellől, de szerencsére jócskán fölé.

• 10’

Agresszívan letámadnak a hazaiak és már két lehetőségük is volt, de egyelőre Gulácsit nem tették próbára.

• 6’

Egy eladott labda után kontráztak a hazaiak, Balaj lövését azonban Willi Orbán blokkolta, megint szöglet. Szerencsére a sarokrúgásból nem alakult ki veszély.

• 5’

Bajrami tört be a 16-oson belülre, ám a magyar középpályás szögletre tisztázott.

• 3’

A lipcsei középpályás ellen még azelőtt szabálytalankodtak, hogy megindíthatott volna egy ígéretes támadást, lapot viszont nem ért az eset.

• 1’

A magyar csapat indította útjára a labdát, amely ezúttal tiszta fehér felszerelésben játszik. A hazaiak piros mezben és fekete nadrágban futballoznak.

• Az Ebasani Aréna harmadát tölthetik meg a szurkolók és csak hazai drukkerek lehetnek a stadionban. Jönnek a himnuszok és kezdődik a mérkőzés.

• Eddig háromszor találkozott egymással a két válogatott és mindháromszor Magyarország örülhetett, két 1–0-s és egy 2–0-s győzelem a mérleg Albániával szemben.

• Az I-jelű hatosban eddig négy forduló ment le a csoportot a toronymagas favorit angolok vezetik, hibátlan mutatóval. Magyarország eddig 7 pontot gyűjtött, amellyel a  harmadik helyen áll.

6. San Marino 4 0 0 4 012 0

• Marco Rossi szövetségi kapitány négy helyen változtatott a csütörtöki, Anglia elleni találkozóhoz képest: az eltiltását letöltő Nagy Ádám mellett Botka Endre, Lang Ádám és Gazdag Dániel került be a pozitív koronavírustesztet produkáló Szalai Ádám, valamint Bolla Bendegúz, Kecskés Ákos és Schäfer András helyére.

• A csütörtöki, Anglia elleni vb-selejtezőt követően ezúttal idegenben, Albániában lép pályára a magyar labdarúgó-válogatott. Marco Rossi csapatára ezúttal sem vár könnyű mérkőzés, ha azonban életben akarja tartani továbbjutási reményeit, mindenképpen győznie kellene. Tartsanak velünk és nem maradnak le semmiről!