A Fradi El-ellenfele háromszor is vezetett, de kikapott a Dortmundtól

2021. szeptember 11., szombat 17:34

A Bundesliga 4. fordulójának rangadóján a Dortmund idegenben 4–3-ra legyőzte a Leverkusent.

Pedig a Ferencváros Európa-liga-ellenfele már a 9. percben megszerezte a vezetést Florian Wirtz góljával, majd Erling Haaland egyenlítése után a fiatal német gólpasszt adott Patrik Schicknek, így a Leverkusennél volt az előny a félidőben (2–1) – igaz, ehhez az is kellett, hogy Jude Bellingham gólját annullálják.

A fordulást követően Julian Brandt egyenlített Haaland előkészítése után, de a Leverkusen harmadszor is megszerezte a vezetést Moussa Diaby révén (3–2).

Volt még csavar azonban a meccsben, a 71. percben Raphaël Guerreiro egyenlített, majd négy perccel később Haaland büntetőből beállította a 3–4-es végeredményt.

A Sallai Rolandot a 72. percig foglalkoztató Freiburg a hajrában mentett pontot a Köln ellen (1–1), a Wolfsburg a negyedik meccsét is megnyerte, az egy óra játék után beálló Szalai Ádám pedig győzelmet ünnepelhetett a Mainzcal a Hoffenheim vendégeként (0–2).

(Borítókép: Joosep Martinson / Getty Images Hungary)