A címvédő Atlético a 99. percben fordított Barcelonában

2021. szeptember 12., vasárnap 16:58

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 4. fordulójában a címvédő Atlético Madrid drámai hajrában 2–1-re nyert az Espanyol otthonában.

Pedig jól kezdett a nyeretlen barcelonai csapat, hiszen a szünet előtt Raúl de Tomás góljával vezetést szerzett (1–0).

A „matracosok” a hajrá kezdetén egyenlítettek Yannick Carrasco találatával, a 99.(!) percben pedig Thomas Lemar megfordította a meccset (1–2).

Diego Simeone együttese így továbbra is veretlen, négy meccs után 10 ponttal áll.

A Real kétszer is hátrányban volt az esti meccsen, de a triplázó Karim Benzema vezérletével végül 5–2-re nyert.

LA LIGA

4. FORDULÓ

Espanyol–Atlético Madrid 1–2 (Raúl de Tomás 40., ill. Carrasco 79., Lemar 99.)

Osasuna–Valencia 1–4 (Moncayola 8., ill. M. Gómez 26., A. Hernández 50. – öngól, Guedes 55., Alderete 73.)

Cádiz–Real Sociedad 0–2 (Oyarzabal 71., 82. – a másodikat 11-esből)

Real Madrid–Celta Vigo 5–2 (Benzema 24., 46., 89. – a harmadikat 11-esből, Vinícius Júnior 54., Camavinga 72., ill. Mina 4., Cervi 31.)

Az élmezőny állása: 1. Real Madrid 10 pont (13–6), 2. Valencia 10 (9–2), 3. Atlético Madrid 10 (7–4), 4. Real Sociedad 9, 5. Athletic Bilbao 8, 6. Sevilla 7 (5–1, 3 meccs), 7. Barcelona 7 (7–4, 3)

(Borítókép: Eric Alonso / Getty Images)