Emberhátrányban is nyert a Fradi El-ellenfele

2021. szeptember 19., vasárnap 17:59

A Bayer Leverkusen 3–1-re nyert a VfB Stuttgart otthonában a német labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójának vasárnapi játéknapján.

A gyógyszergyáriak kezdőcsapatában öt helyen volt változás a Ferencváros elleni csütörtöki Európa-liga csoportmérkőzéshez (2–1) képest, és Robert Andrich, valamint Patrik Schick találataival már a 19. percben 2–0-ra vezettek. Ugyanakkor bő tíz perccel később az első gól szerzőjét kiállította a játékvezető, így nehéz helyzetbe került a vendég gárda.

A hazaiak nem sokkal később szépítettek ugyan, de a második félidő közepén a Ferencváros ellen is eredményes, 18 éves Florian Wirtz eldöntötte a három pont sorsát.

A Borussia Dortmund Erling Haaland duplájának köszönhetően két góllal nyert hazai pályán az Union Berlin ellen. A norvég csatár nyolc klubmérkőzés után már 11 találatnál tart ebben a szezonban.

A nap zárómeccsén az eddig egyedüli csapatként hibátlan Wolfsburg először veszített pontokat, miután hazai pályán döntetlent játszott a Frankfurttal.