Elképesztő hullámvasút után csak összejött a Chelsea-siker

2021. október 2., szombat 18:01

A Chelsea egy fordulatos mérkőzésen 3–1-re legyőzte a hajrára emberhátrányba kerülő Southamptont, így átvette a vezetést a Premier League-ben a vasárnap a Manchester Cityt fogadó Liverpooltól.

Remekül kezdett a Chelsea, a nagy nyomás a 9. percre góllá érett, a szöglet után Trevoh Chalobah fejelte a labdát estében a kapuba közelről (1–0).

A 22 éves angol védő a második kapura lövéséből a második gólját szerezte meg a Stamford Bridge-en bajnokin, ezzel pedig a Thomas Tuchel-éra holtversenyben legeredményesebbje.

Az első félidő derekához érve James Ward-Prowse távoli lökete kerülte el kevéssel a kaput, de ezt a lehetőséget újabb Chelsea-helyzetek követték, Ruben Loftus-Cheek és Ben Chilwell is közel járt az újabb gólhoz.

Az ömlő esőben játszott meccs első félidejének hajrájában aztán a Chelsea kétszer is betalált, de Romelu Lukaku gólját néhány centis les, Timo Wernerét pedig egy korábbi César Azpilicueta-szabálytalanság előzte meg, így maradt az 1–0 mindkétszer.

A Chelsea-nél vezetett számítások szerint a német támadótól 16 gólt vett már el a videobíró!

Chelsea commentary saying that's the SIXTEENTH time Werner has had a goal ruled out for Chelsea (offisde/VAR/etc)

— Harry Edwards (@harryedwards16) October 2, 2021

Ahogyan pedig lenni szokott, ahelyett, hogy már a szünetre eldőlt volt a meccs, a másik együttes talált be! A 12 éven át a Chelsea alkalmazásában álló, most 18 éves Valentino Livramento harcolt ki büntetőt Ben Chilwell mellett, Ward-Prowse pedig a jobb alsóba lőtt (1–1).

A 72. percben Timo Werner ajtó-ablak helyzetben nem tudott túljárni Alex McCarthy eszén, a kapus remek mozdulattal ért le a labdára.

A 76. percben nagy lehetőséghez jutott a Chelsea, Ward-Prowse csúszott méterekről Jorginho lábára, amiért a videózás után pirosat kapott.

Ezt követően pedig óriási fokozatra kapcsolt a BL-címvédő, a csereként beálló Mason Mount lehetősége még kimaradt, de Azpilicueta előkészítése után Werner ezúttal már szabályos gólt szerzett (2–1).

A 89. percben Lukaku lövése a kapufán csattant, a kipattanó után Azpilicuetáé is, de a labda újra Chelsea-játékoshoz került, Chilwell bombáját pedig már csak a gólvonal mögül tudta kihúzni a kapus (3–1).

A Chelsea így a játék képénél valamivel nehezebben, de csak megnyerte a meccset, és a Manchester Citytől és a Juventustól elszenvedett 1–0-s vereség után visszatért a győztes útra.

PREMIER LEAGUE

7. FORDULÓ

Manchester United–Everton 1–1 (Martial 43., ill. Townsend 65.)

Burnley–Norwich City 0–0

Chelsea–Southampton 3–1 (Chalobah 9., Werner 84., Chilwell 89., ill. Ward-Prowse 60.)

Leeds United–Watford 1–0 (D. Llorente 18.)

Wolverhampton–Newcastle United 2–1 (Hvang Hi Csan 20., 58., ill. Hendrick 41.)

Brighton–Arsenal 0–0

VASÁRNAP

15.00: Crystal Palace–Leicester City

15.00: Tottenham–Aston Villa (TV: Spíler1)

15.00: West Ham United–Brentford

17.30: Liverpool–Manchester City (TV: Spíler1)

Az élmezőny állása: 1. Chelsea 16 pont (15–3), 2. Liverpool 14 (15–4, 6 meccs), 3. Manchester United 14 (14–6), 4. Everton 14 (13–8), 5. Brighton 14 (8–5), 6. Manchester City 13 (12–1, 6) ...17. Southampton 4

(Borítókép: Chloe Knott – Danehouse / Getty Images)