Sallai Rolandék is legyőzték Dárdaiékat a Bundesligában

2021. október 2., szombat 17:29

Újabb vereséget szenvedett Dárdai Pál Hertha BSC-je, ezúttal Sallai Roland Freiburgja győzött Berlinben 2–1-re.

Bár az első negyedórában Sztevan Jovetics révén a Hertha kétszer is veszélyeztetett, vezetést nem tudott szerezni, erre pedig hamar ráfázott a berlini klub, Christian Günter szöglete után Philipp Lienhart volt eredményes (0–1).

A szünetben Dárdai Márton helyére Krzysztof Piatek érkezett a házigazdába, a 70. percben pedig a korábbi Milan-támadó megszerezte az egyenlítő gólt (1–1).

A 76. percben hármas cserét hajtott végre a vendégcsapat, érkezett Sallai Roland és Nils Peterson is, utóbbi pedig két percre rá a kapunak háttal állva megszerezte a győztes gólt (1–2).

A Hertha két győzelem mellett ötödször szenvedett vereséget az idényben.

A Dortmundban ezúttal nem játszott az izomsérülés miatt kimaradó Erling Haaland, együttese viszont nélküle is legyűrte az Augsburgot, így tapad az éllovas Bayern Münchenre.

BUNDESLIGA

7. FORDULÓ

Dortmund–Augsburg 2–1 (Guerreiro 10. – 11-esből, Brandt 51., ill. Zqiri 35.)

Hertha BSC–Freiburg 1–2 (Piatek 70., ill. Lienhart 17.)

Stuttgart–Hoffenheim 3–1 (Kempf 18., Mavrapanosz 60., Massimo 81., ill. Bruun Larsen 84.)

Wolfsburg–Mönchengladbach 1–3 (Waldschmidt 25., ill. Embolo 5., Hofmann 7., Scally 95.)

18.30: RB Leipzig–Bochum(Tv: Arena4)

Az élmezőny állása: 1. Bayern München 16 pont (6 meccs), 2. Dortmund 15 (19–13), 3. Freiburg 15 (11–5), 4. Leverkusen 13 (6), ...13. Hertha 6

(Borítókép: a freiburgi győztes gólt megelőző pillanatok – Alexander Hassenstein/Getty Images)