Újabb blama után az Újpest úton az NB II felé

2021. október 2., szombat 16:34

A labdarúgó NB I 8. fordulójában az Újpest hazai pályán 3–1-re kikapott a Gyirmóttól az eddig nyeretlenek csatáján, így a fővárosi lila-fehérek a tabella utolsó helyére csúsztak.

Pedig a mérkőzést nem kezdték rosszul a „lilák”, az első tíz percben még fölényben is voltak, aztán jött egy elveszített labda, ami után Varga Barnabás nagy helyzetbe került, majd a kapus lába között a kapuba talált (0–1).

Néhány perccel később jött az újabb pofon, bár a gyirmóti tűzijáték során a kapufa és Banai Dávid még menteni tudott egyszer, Szegi Vince viszont közelről már nem rontott (0–2).

És még mindig csak a 27. percben jártunk, amikor eldőlt a mérkőzés, Banai rossz ütemben lépett ki a kapujából, a megítélt büntetőt Varga pimaszul lőtte a bal felsőbe, a labda a bal oldali kapufáról pattant befelé (0–3).

Az újpestiek erejéből egy Stieber Zoltán-kapufára futotta, a hazai szurkolók elégedetlenkedtek is a félidő végén, és csupán a csereként a második játékrészre beálló Simon Krisztiánt tapsolták meg.

Az 52. percben felcsillant a hazaiak reménye, hiszen gyorsan összejött a szépítő találta Lirim Kastrati révén, újabb gólra viszont már nem futotta – pedig Nemanja Antonov kapufára ütött szabadrúgása után Kastratinak már csak az üres kapuba kellett volna passzolnia (1–3).

a Gyirmót magabiztosan nyert, így elmozdult a kieső helyekről, a 20-szoros bajnok Újpest pedig immár az utolsó helyen szerénykedik.

NB I

8. FORDULÓ

Újpest–Gyirmót 1–3 (Kastrati 52., ill. Varga B. 11., 27. – a másodikat 11-esből, Szegi 16.)

Puskás Akadémia–Mezőkövesd 2–0 (Lakveheliani 19. – öngól, Baluta 63.)

19.30: Debrecen–Mol Fehérvár FC (Tv: M4 Sport)

VASÁRNAP

14.15: ZTE–MTK (Tv: M4 Sport)

17.00: Paks–Ferencváros (Tv: M4 Sport)

PÉNTEKI EREDMÉNY

Honvéd–Kisvárda 2–1 (Klemenz 6., Machach 94., ill. Tamás K. 2. – öngól)

Az állás: 1. Kisvárda 18 pont (13–8), 2. Ferencváros 15 (14–6, 6 meccs), 3. Paks 13 (22–15, 7), 4. Honvéd 13 (14–12), 5. Puskás Akadémia 13 (9–9), 6. MTK 10 (9–9, 7), 7. Fehérvár 10 (8–7, 7), 8. Debrecen 8 (18–14, 7), 9. Mezőkövesd 8 (9–15), 10. Gyirmót 6, 11. Zalaegerszeg 5 (7), 12. Újpest 3
Azonos pontszám esetén elsődlegesen a több győzelem rangsorol.

(Borítókép: Az újpesti szurkolóknak mostanában nem sok alkalmuk van ünnepelni – MTI / Vajda János, archív)