A Fradi hat siker után ismét kikapott, most a ZTE-től

2021. október 16., szombat 19:05

A labdarúgó NB I 9. fordulójában a Zalaegerszeg meglepetésre 2–1-re legyőzte idegenben a címvédő Ferencvárost.

A házigazda a Kisvárdától elszenvedett 1–2-vel kezdte az idényt, ezt követően viszont mind a hat bajnokiját megnyerte, így az első helyről várta a ZTE elleni összecsapást.

Amelyen a vendégek alaposan bekezdtek, a 7. percben Nikola Szerafimov lőtt ismétlésből a léc alá, majd a játékrész derekán Koszta Márk is bevette Bogdán Ádám kapuját (0–2).

A félidő végjátékában Vécsei Bálint távoli löketével szépített a Fradi (1–2), a második játékrész elején pedig csak a léc mentette meg a vendégeket Ryan Mmaee lövésénél az egyenlítéstől.

Nem sokkal később Mmaee esésénél reklamáltak hiába büntetőt a hazaiak, sőt, még egy sárgát is kapott a rúgás mellé a támadó, a félidő közepén pedig újabb lécet jegyezhettünk fel a neve mellé, ezután szabadrúgás után.

Ami előbb elmaradt, egy utólagos videózás után ezúttal meglett: büntetőhöz jutott a Fradi, de Mmaee lapos lövését újra védte a tizenegyesölő Demjén Patrik, aki az előző fordulóban az MTK ellen is hárított, korábban pedig a zöld-fehérek ellen kétszer is hárított már.

Az utolsó percekben nagyon nyomott a Fradi, de mindig volt egy zalai közbeavatkozó, Boli pedig nem kapott újabb büntetőt, így hat győzelem után kikapott a címvédő.

Az esti meccsen a Fehérvár 2–1-ra legyőzte, így megelőzte a Honvédot. A fővárosi csapat a 90. percben hiába talált másodszor is a kapuba, Eppel Márton gólját les miatt nem adták meg.

NB I

9. FORDULÓ

Gyirmót–Paks 2–1 (Simon A. 24., Haszani 68., ill. Ádám M. 63.)

Ferencváros–Zalaegerszeg 1–2 (Vécsei 45+1., ill. Szerafimov 7., Koszta M. 23.)

Mol Fehérvár FC–Honvéd 2–1 (Zivzivadze 25., Petrjak 55., ill. Batik 60.)

Az állás: 1. Ferencváros 18 pont (18–9, 8 meccs), 2. Kisvárda 18 (13–8, 8), 3. Puskás Akadémia 16 (10–9, 8), 4. Fehérvár 14 (11–9), 5. Paks 13 (24–20), 6. Honvéd 13 (15–14), 7. ZTE 11 (15–19), 8. MTK 10, 9. DVSC 9 (19–15, 8), 10. Gyirmót 9 (10–16), 11. Mezőkövesd 8 (8), 12. Újpest 3 (8)

Pontazonosságnál elsődlegesen a győzelmek száma rangsorol.

(Borítókép: MTI/Illyés Tibor)