Balhés végjáték után bukott Rómában az Inter

2021. október 16., szombat 20:02

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 8. fordulójában a Lazio hazai pályán 3–1-re legyőzte az eddig veretlen címvédő Intert.

Hiába volt fölényben az első félidő nagy részében a Lazio, és volt tíz lövése is a szünetig, így is a címvédő Inter vonulhatott előnnyel a pihenőre, miután Ivan Perisic a 12. percben értékesítette a megítélt büntetőt (0–1).

Bő egyórányi játék után egy kezezés miatt a házigazda is tizenegyeshez jutott, Ciro Immobile is magabiztos végrehajtónak bizonyult (1–1).

A végjátékban jött a balhé, ugyanis az egyik Inter-játékos lent maradt a földön, a Laziónál nem rúgták ki a labdát, az akció végén pedig Felipe Anderson értékesítette a kipattanót (2–1).

A milánóiak a római játékoson akartak elégtételt venni, szabályos tömegjelenet alakult ki, viszont azt is meg kell jegyezni, hogy az interesek nyugodtan kirúghatták volna a labdát az eset után, hiszen náluk volt a labda, de a támadásukat még végig akarták vezetni... Az eset után négy, a következő percekben pedig további két sárgát osztott ki a játékvezető, eléggé paprikás lett a hangulat.

A ráadásban még Szergej Milinkovics-Szavics is eredményes volt (3–1), az Inter így öt győzelem és két döntetlen mellett először maradt alul az idényben, így maradt a harmadik helyen.

Az esti meccsen a Milan az első félidő derekára kétgólos hátrányba került a Veronával szemben, de a piros-feketék a fordulást követően fordítani tudtak (3–2), így átvették a vezetést a tabellán a később játszó Napolitól.

SERIE A

8. FORDULÓ

Spezia–Salernitana 2–1 (Strelec 51., Kovalenko 76., ill. Simy 39.)

Lazio–Inter 3–1 (Immobile 64. – 11-esből, Felipe Anderson 81., Milinkovics-Szavics 91., ill. Perisic 12. – 11-esből)

Milan–Verona 3–2 (Giroud 59., Kessié 76. – 11-esből, Günter 78. – öngól, ill. Caprari 7., Barak 24. – 11-esből)

Az élmezőny állása: 1. Milan 22 pont (18–7), 2. Napoli 21 (18–3, 7 meccs), 3. Inter 17 (23–11), 4. Roma 15 (16–8, 7), 5. Lazio 14 (18–13), 6. Fiorentina 12 (7), 7. Juventus 11 (7)

(Borítókép: Paolo Bruno/Getty Images)