A volt újpesti kétszer büntetett, újra botlott a spanyol bajnok

2021. október 29., péntek 09:02

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 11. fordulójában a címvédő Atlético Madrid 2–2-es döntetlent játszott az utolsó előtti Levante otthonában.

A „matracosok” már az első negyedóra során vezetéshez jutottak Antoine Griezmann góljával, de még a szünet előtt egyenlített az Újpest korábbi futballistája, Enisz Bardi, aki büntetőből volt eredményes.

A hajrához érve Matheus Cunha révén újra előnybe került az Atlético Madrid, de a 90. percben megint jött Bardi büntetője, így a Levante megmentett egy pontot.

A spanyol címvédő idén harmadszor találkozott a Levantéval, ezeken a fellépéseken pedig csak két döntetlen és egy vereség jött össze az Atlético számára.

Bardi az előző hazai meccsen (1–1) is betalált, így idén már három gólt vágott a madridiaknak. A Levante továbbra is nyeretlen az idényben, öt vereség mellett ez volt a gárda hatodik döntetlenje.

LA LIGA

11. FORDULÓ

Levante–Atlético Madrid 2–2

Az élmezőny állása: 1. Real Sociedad 24 pont (16–9), 2. Real Madrid 21 (24–11, 10 meccs), 3. Sevilla 21 (17–7, 10), 4. Betis 21 (19–12), 5. Rayo Vallecano 19 (18–12), 6. Atlético Madrid 19 (15–10, 10), ...9. Barcelona 15 (10), ...19. Levante 6

(Borítókép: Ivan Terron/Europa Press via Getty Images)