Simeone fia a Lazio után a Juventust is elintézte

2021. október 30., szombat 19:56

Idénybeli negyedik bajnoki vereségét szenvedte el a Juventus, a Serie A 11. fordulójában az óriásölő Verona győzte le 2–1-re a rekordbajnokot.

Az idényt három zakóval kezdő Verona kapcsán becsapós lehetett a 10. hely, hiszen azóta legyőzte otthon a Romát (3–2) és legutóbb Giovanni Simeone mesternégyesével a Laziót (4–1) is, és csak a Milan otthonában elszenvedett 3–2-es vereség csúszott be (ezen a meccsen az 59. percig amúgy 2–0-ra vezetett az együttes!).

A Juventus ellen is gyorsan jelezte, hogy véletlenül sem lehet leírni, Simeone az első negyedóra során kétszer is bevette a torinóiak kapuját (2–0).

A második félidőben magasabb sebességi fokozatra kapcsoló „zebrák” Weston McKennie hajrában szerzett góljával kozmetikáztak, de nem tudtak pontot menteni, így helyet cseréltek a felek a tabellán (2–1).

A nap korai rangadóján a Lazio hiába vezetett kétszer is az Atalanta otthonában, a házigazda mindkét játékrész ráadásban betalált, így megmentett egy pontot (2–2).

Érdekesség, hogy ezzel tovább tart mindkét együttes rossz szériája, a bergamóiak sorozatban harmadszor maradtak otthon nyeretlenek, a rómaiak pedig egymást követő hatodik idegenbeli tétmeccsükön sem tudtak győzni.

SERIE A

11. FORDULÓ

Atalanta–Lazio 2–2 (D. Zapata 45+1., De Roon 94., ill. Pedro 18., Immobile 74.)

Verona–Juventus 2–1 (G. Simeone 11., 14., ill. McKennie 80.)

Torino–Sampdoria 3–0 (Praet 17., Singo 52., Belotti 93.)

Az élmezőny állása: 1. Napoli 28 pont (22–3, 10 meccs), 2. Milan 28 (23–9, 10), 3. Inter 21 (26–12), 4. Roma 19 (18–10), 5. Atalanta 19 (20–14), 6. Lazio 18 (22–19), 7. Fiorentina 15 (13–13, 10), 8. Verona 15 (24–20), 9. Juventus 15 (15–15)

(Borítókép: Emmanuele Ciancaglini/CPS Images/Getty Images)