A Barcelona 3–0-ra is vezetett, mégsem nyert Vigóban

2021. november 6., szombat 18:16

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 13. fordulójában a Barcelona 3–3-as döntetlent játszott a Celta Vigo otthonában.

A hét sztorija volt a Barcelonánál, hogy Xavi lesz a gárda új vezetőedzője, de ezen a mérkőzésen még Sergi irányította a gárdát.

Iago Aspas hamar ráijesztett a katalánokra, de a kapu mellé lőtt, erre pedig rögvest jött a büntetés,Ansu Fati egyéni akciója eredményezett vezetést(0–1).

A katalánok lendületben maradtak, Sergio Busquets 20 méterről tekert a bal alsóba, majd bő félórányi játékot követőem Memphis Depay is eredményes volt (0–3).

A vendégek helyzetét nehezítette, hogy Fatinak először a keze sérült meg, a játékrész hajrájában pedig meg is húzódott, le is kellett később cserélni.

Bár a szünetben három gól volt a vendégek előnye, az xG-mutatóban a Celta állt jobban, a vigóiak pedig szentül el is hitték, hogy van még itt keresnivalójuk, és bár az első góljukat érvénytelenítette a játékvezető, Iago Aspas csak megszerezte a szokásos gólját a Barca ellen (1–3).

Nolito ugyancsak betalált, ezt kezezés előzte meg, de ez sem vette el a kedvét, nem sokkal később szabályos gólt is szerzett – sőt még volt egy büntetőgyanús eset is, érett az óriási meglepetés (2–3).

A Barcelona Frenkie de Jong lécen csattanó lövésével felelt, de a Celta továbbra is óriási nyomás alatt tartotta a katalánok kapuját, Néstor Araujo centikkel tévesztette el a jobb felsőt.

A meccs végére a helyzetek számában jócskán ellenfele fölé kerekedett a Celta (18–10), a 96. percben pedig az egyenlítés is összejött, Aspas tekerése a bal alsóban kötött ki (3–3).

Hogy mi történt az első bő fél órát követően a Barcelonával, arra már Xavinak kell rájönnie...

LA LIGA

13. FORDULÓ

Espanyol–Granada 2–0 (Pedrosa 30., De Tomás 42.)

Celta Vigo–Barcelona 3–3 (Aspas 52., 96., Nolito 74., ill. Fati 5., Busquets 18., Memphis 34.)

Alavés–Levante 2–1 (Joselu 77., 91. – az elsőt 11-esből, ill. De Frutos 13.)

21.00: Real Madrid–Rayo Vallecano (TV: Spíler2)

Az élmezőny állása: 1. Real Sociedad 25 pont (17–10, 12 meccs), 2. Real Madrid 24 (26–12, 11), 3. Sevilla 24 (19–7, 11), 4. Atlético Madrid 22 (18–10, 11), ...9. Barcelona 17 (19–15), ...14. Celta Vigo 12 (13–17)

(Borítókép: Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)