A hosszabbításban jött össze a Juventus sikere

2021. november 6., szombat 19:58

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 12. fordulójában a Juventus a 91. percben szerzett Juan Cudrado-góllal legyőzte a Fiorentinát.

A meccs előtt az volt a nagy kérdés, hogy a BL-ben négy kör után már nyolcaddöntős Juventus ezt a formáját mutatja a Fiorentina ellen, vagy a bajnokságban szokásos botladozót.

A torinói szurkolóknak hamar csalódniuk kellett, az első félidőben ugyanis csak a vendégek veszélyeztettek, Riccardo Saponara fölé Dusan Vlahovic mellé lőtt, a végén pedig még egy videózás is volt, de végül nem kaptak büntetőt a firenzeiek.

A fordulást követően aktívabbá vált a rekordbajnok, Álvaro Morata kevéssel tévesztett célt, Nikola Milenkovics pedig még egy lökést adott, amikor a 73. percben begyűjtötte második sárga lapját is.

A hajrában már egy lényegesen támadóbb Juventust láthatott a közönség, de Federico Chiesa előbb a lécre lőtt, majd Pietro Terracciano hárított.

Amikor már úgy tűnt, megint győzelem nélkül marad a Juventus, jött Juan Cuadrado, és elképesztően éles szögből a kapuba lőtt – Cristiano Biraghi segítségével – a 91. percben (1–0).

SERIE A

12. FORDULÓ

Spezia–Torino 1–0 (J. Sala 58.)

Juventus–Fiorentina 1–0 (Cuadrado 91.)

Cagliari–Atalanta 1–2 (Joao Pedro 27., ill. Pasalic 6., D. Zapata 43.)

Az élmezőny állása: 1. Napoli 31 pont (23–3, 11 meccs), 2. Milan 31 (25–10, 11), 3. Inter 24 (28–12, 11), 4. Atalanta 22 (22–15), 5. Roma 19 (19–12, 11), 6. Lazio 18 (22–19, 11), 7. Fiorentina 18 (16–14), 8. Juventus 18 (16–15)

(Borítókép: Chris Ricco/Getty Images)