Dzsudzsák duplázott, a Loki kétgólos hátrányból nyert

2021. november 6., szombat 19:00

Elképesztő második félidei teljesítményének köszönhetően a DVSC hazai pályán 5–3-ra legyőzte a már kétszer is két góllal vezető Honvédot.

Nyílt sisakos mérkőzésre volt kilátás Debrecenben, hiszen a DVSC 11 meccsén 40 gól (20–20) esett, a Honvéd 11 találkozóján pedig 38 (18–20). Nos, nem kellett csalódnunk!

Egészen az első félidő derekáig kellett várni az első találatra, Sylvain Deslandes szabálytalansága után Nenad Lukics értékesítette a büntetőt, majd Bőle Lukács villámgyorsan növelte az előnyt (0–2).

A debreceniek Dzsudzsák Balázs büntetőjével szépítettek, de a szünetre így is kétgólos hátránnyal mehettek a hazaiak, mivel Bőle újra betalált (1–3).

A második félidőre érkezett Ugrai Roland és Németh Krisztián is, ezzel pedig egy csapásra megváltozott a játék képe.

Az elképesztően látványosan futballozó Ugrai lövésével szépített a Loki, Dzsudzsák megpattanó lövése pedig már egyenlítést eredményezett (3–3).

Még mindig csak a második félidő derekán jártunk, amikor már kettővel vezettek a hazaiak, előbb Dzsudzsák Balázs szöglete után Deslandes fejelt közelről a kapuba, majd remek kiugratása után Németh Krisztián emelt a hosszúba (5–3).

A Debrecen remek második félidei játékának köszönhetően így 5–3-ra nyert, és ellépett a kiesőzónából.

A nap esti meccsén a Puskás Akadémia legyőzte az Újpestet, így a felcsútiak az élre álltak, a lila-fehérek hátránya pedig már négy pont az utolsó előtti helyezettel szemben.

NB I

12. FORDULÓ

Mezőkövesd–Paks 2–1 (Drazics 18., Jurina 73., ill. Sajbán M. 44.)

Debrecen–Honvéd 5–3 (Dzsudzsák 36., 58. – az elsőt 11-esből, Ugrai 55., Deslandes 67., Németh K. 69., ill. Lukics 25. – 11-esből, Bőle 28., 45.)

Puskás Akadémia–Újpest 2–1 (Baluta 49., Kozák 90. – 11-esből, ill. Beridze 97.)

Az állás: 1. Puskás Akadémia 25 pont (18–11, 11), 2. Kisvárda 23 pont (20–10, 11), 3. Ferencváros 22 (20–9, 10), 4. Mezőkövesd 18 (17–20), 5. Fehérvár 17 (13–11, 11), 6. Paks 14 (28–26), 7. Zalaegerszeg 14 (17–25, 11), 8. Honvéd 13 (21–25), 9. Debrecen 13 (25–23), 10. Gyirmót 12 (14–20), 11. MTK 12 (10–16), 12. Újpest 8 (14–21)

(Borítókép: MTI/Czeglédi Zsolt)