A Chelsea könnyedén nyerte meg az újabb rangadóját

2021. november 20., szombat 15:31

A BL-győztes és PL-listavezető Chelsea könnyedén, 3–0-ra legyőzte idegenben az FA-kupa-győztes Leicester Cityt az angol élvonal 12. fordulójának szombat kora délutáni rangadóján.

Tíz hónap telt el azóta, hogy a két csapat legutóbb itt összecsapott egymással, és ez rengeteg változást hozott a csapatok életben.

A Leicester City akkor könnyedén, 2–0-ra nyert, a 3. helyen állt a bajnokságban, a Chelsea a 9. helyen szerénykedett a vereség után, amely egyben a Frank Lampard-éra végét is elhozta a Premier League-ben. Thomas Tuchellel BL-győztes lett a londoni gárda, amely a végén riválisát megelőzve a 4. helyen zárt, igaz, az FA-kupa fináléjában a Leicester City örülhetett.

Ezen a meccsen erre viszont egy pillanatig sem volt esélye az összecsapást csupán a 12. helyen kezdő házigazdának, az első negyedóra végén Ben Chilwell szöglete után Antonio Rüdiger csúsztatott a hosszúba (0–1).

Még mindig az első fél órában jártunk csak, amikor már kettővel vezettek a vendégek, N’Golo Kanté kapott labdát a hazai térfél közepén, gyönyörű szólója után 17 méterről a bal felsőbe lőtt (0–2).

A második félidő derekán érkezett Christian Pulisic és Hakim Zijes is a pályára, ez pedig már örömfutballt eredményezett (0–3).

A Chelsea a meccsen a három szabályos gólja mellett három érvénytelenítettet is szerzett, és borzasztóan simán nyerte meg az újabb rangadóját.

PREMIER LEAGUE

12. FORDULÓ

Leicester City–Chelsea 0–3 (Rüdiger 14., Kanté 28., Pulisic 71.)

Aston Villa–Brighton 2–0 (Watkins 83., Mings 88.)

Burnley–Crystal Palace 3–3 (Mee 19., Wood 27., Cornet 49., ill. Benteke 8., 36., Guéhi 42.)

Newcastle United–Brentford 3–3 (Lascelles 10., Joelinton 39., Saint-Maximin 75., ill. Toney 11., Henry 31., Lascelles 61. – öngól)

Norwich–Southampton 2–1 (Pukki 7., Hanley 79., ill. Adams 4.)

Watford–Manchester United 4–1 (King 28., Sarr 44., Joao Pedro 92., Dennis 96., ill. Van de Beek 50.)

Wolverhampton–West Ham United 1–0 (Raúl Jiménez 58.)

Liverpool–Arsenal 4–0 (Mané 39., Jota 52., Szalah 74., Minamino 77.)

Az állás: 1. Chelsea 29 pont (30–4), 2. Liverpool 25 (35–11), 3. Manchester City 23 (22–6, 11 meccs), 4. West Ham United 23 (23–14), 5. Arsenal 20 (13–17), 6. Wolverhampton 19 (12–12), 7. Manchester United 17 (20–21), ...12. Leicester City 15 (16–21)

(Borítókép: Mike Egerton / PA Images via Getty Images)