A Fradi nyerte a napot – pedig pályára sem lépett!

2021. november 20., szombat 19:28

A ferencvárosi szurkolók elégedetten dőlhetnek hátra a labdarúgó NB I 13. fordulójának szombati mérkőzései után – pedig kedvenceik pályára sem léptek.

A nap első találkozójára Pakson került sor, ahol a Puskás Akadémia vendégeskedett. A két együttes játéka garantálta a gólesőt, hiszen a legutóbbi négy meccsükön 26 találat született, de előtte is volt 3–1-es és 4–2-es eredmény gazdagon.

A felek most sem akartak elmaradni az átlagtól, Ádám Martin már a nyolcadik percben eredményes volt, majd a játékrész derekán Böde Dániel szerzett mesteri gólt. A szünet előtt Bognár István is betalált, gyakorlatilag eldöntve a három pont kérdését (3–0).

A második félidő hajrájához közeledve a Puskás Akadémia előbb egy érvénytelen, majd egy szabályos gólt is szerzett, az utolsó szó viszont a hazaiaké volt, akik így 4–1-re nyertek.

A Paks 13 meccse alatt a bajnokság fölényesen legtöbb gólját szerezte (32) és a második legtöbbet kapta (27).

A Puskás Akadémia így nem tudta megelőzni a hozzá hasonlóan 25 pontos, de eggyel kevesebb meccset játszó Ferencvárost, erre viszont megmaradt az esélye a Kisvárdának.

Hiába vezetett azonban még a 92. percben is a bennmaradásért küzdő Gyirmót vendégeként, a házigazda pontot tudott menteni (1–1), így a már két meccs fórban lévő Kisvárda sem tudta megelőzni a vasárnap 17.30-tól a Fehérvárt fogadó címvédőt.

A nap utolsó mérkőzésén az Újpest már egyenlő létszám mellett is hatalmas fölényben volt, összesen pedig 37(!) kapura lövésig jutott, megérdemelten verte meg 3–1-re a Debrecent.

NB I

13. FORDULÓ

Paks–Puskás Akadémia 4–1 (Ádám M. 8., Böde 26., Bognár I. 45+1., Sajbán M. 89., ill. Corbu 86.)

Gyirmót–Kisvárda 1–1 (Ikic 92., ill. Bumba 11. – 11-esből)

Újpest–Debrecen 3–1 (Beridze 20., Koné 57., Diaby 87., ill. Dzsudzsák 27. – 11-esből)

Kiállítva: M. Nikolics (Debrecen, 34.)

Az állás: 1. Ferencváros 25 pont (24–9, 11 meccs), 2. Puskás Akadémia 25 (19–15, 12), 3. Kisvárda 24 (21–15), 4. Fehérvár 20 (16–11, 12), 5. Mezőkövesd 19 (18–21), 6. Paks 17 (32–27), 7. Zalaegerszeg 15 (18–29), 8. Honvéd (21–25, 12), 9. Debrecen 13 (26–26), 10. Gyirmót (15–21), 11. MTK 12 (10–16, 12), 12. Újpest 11 (17–22)

Azonos pontszámnál elsődlegesen a több győzelem rangsorol.

(Borítókép: Böde Dániel ismét betalált –  MTI/Kovács Tamás, archív)