Bonucci büntetőivel nyert presztízsmeccset a Juventus

2021. november 20., szombat 19:59

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 13. fordulójában az Atalanta és a Juventus is begyűjtötte a három pontot.

A nap első meccsén az Atalanta hiába került gyorsan hátrányba a Speziával szemben, már a szünetre magabiztos előnnyel mehettek Mario Pasalicék (3–1).

Sokáig úgy tűnt, hogy a második félidőben már nem változik az állás, de az utolsó tíz percben gyorsan bepofoztak három újabb gólt a felek, végül 5–2-re nyert a házigazda.

Lényegesen védekezőbb futballt hozott a nap rangadója, amelyen a Juventus Leonardi Bonucci első félidő derekán értékesített büntetőjével került előnybe a Lazio otthonában (0–1).

A bajnokságot pocsékul kezdő rekordbajnok a végjátékban újabb büntetőt értékesített (0–2), sikerével pedig pontszámban beérte római riválisát.

A nap záró mérkőzésén a Fiorentina az első negyedóra, az első félidő és az első óra végén is betalált, és bár Zlatan Ibrahimovic percek alatt visszahozta a Milan esélyeit, a remekül játszó Dusan Vlahovic eldöntötte a három pont kérdését.

A 16 kapura lövésig jutó piros-feketék a 96. percben egy öngóllal még szépítettek, egyenlíteni viszont már nem tudtak, így először maradtak alul a bajnokságban, így már csak a Napoli veretlen a topligákban.

SERIE A

13. FORDULÓ

Atalanta–Spezia 5–2 (Pasalic 18., 41., D. Zapata 38. – 11-esből, Muriel 83., Malinovszkij 89., ill. Nzola 11., 91.)

Lazio–Juventus 0–2 (Bonucci 23., 83. – mindkettőt 11-esből)

Fiorentina–Milan 4–3 (Duncan 15., Saponara 45+1., Vlahovic 60., 86., ill. Ibrahimovic 62., 67., Venuti 96. – öngól)

Az élmezőny állása: 1. Napoli 32 pont (24–4, 12 meccs), 2. Milan 32 (29–15), 3. Inter 25 (29–13, 12), 4. Atalanta 25 (27–17), 5. Lazio 21 (25–21), 6. Fiorentina 21 (20–17), 7. Juventus 21 (18–15), 8. Roma 19 (21–15, 12)

(Borítókép: Ivan Romano/Getty Images)