Újabb zakó, pokoli mélységben a „vörös ördögök”

2021. november 20., szombat 17:55

Tovább tart a Manchester United vesszőfutása a Premier League-ben, a Watford otthonában elszenvedett 4–1-es vereséggel már csak a hetedik a gárda.

Pedig jól indult az idény a „vörös ördögök” számára, hiszen az első öt forduló után négy győzelem és egy döntetlen volt a mérleg, azóta viszont hat meccsen csak egy győzelem és egy döntetlen jött össze.

A Watford otthonában sem indult jól a mérkőzés, gyorsan büntetőhöz jutott a házigazda, Ismaila Sarr lövését David de Gea védte, a kipattanót viszont Kiko a rövid felsőbe lőtte. Igen ám, de újra kellett rúgatni a büntetőt, amelyet a spanyol kapus megint kivédett!

Ez sem ébresztette fel a vendégeket, a játékrész derekán Joshua King is veszélyeztetett, a 28. percben pedig már a kapuba is lőtt, megszerezve a megérdemelt vezetést (1–0).

A félidő végéhez érve végül Sarrnak is sikerült túljárnia a kapus eszén, a hosszú alsóba küldött labdája után kényelmes előnybe kerültek a hazaiak (2–0).

A „vörös ördögöktől” rengeteg szenzációs feltámadást láthattunk már az elmúlt években, évtizedekben, így gyorsan vissza is jött a vendégszurkolók reménye, amikor Cristiano Ronaldo lefejelt labdáját a csereként beálló Donny van de Beek stukkolta közelről a kapuba (2–1).

Maradtak támadásban a vendégek, Ben Fostert gyakran foglalkoztatták ezekben a percekben, majd Harry Maguire gondolta azt, hogy a legcélszerűbb megoldás a hátrány eltüntetésére az, hogy utolsó emberként megiramodik, és mivel a labdát már az első ember elvette tőle, ő pedig cserébe felrúgta az illetőt, így mehetett is zuhanyozni.

Cristiano Ronaldo emberhátrányban sem adta fel, a sokadik lehetőségéből a 77. percben pedig finom mozdulattal a kapuba lőtt, de már jócskán lesen helyezkedett, így ezen a meccsen a portugál sztárnak nem jött össze a gólszerzés.

A végjátékban De Geának kellett újra játékba avatkoznia, a ráadásban viszont már neki sem sikerült, João Pedro bebiztosította a hazai sikert, sőt még a két gólt előkészítő Emmanuel Dennis is betalált (4–1) – az MU pedig ötödször is kikapott, és csúszik a középmezőny felé a tabellán.

Innentől kezdve pedig már tényleg csak az a kérdés, hogy meddig maradhat a kispadon Ole Gunnar Solskjaer.

PREMIER LEAGUE

12. FORDULÓ

Leicester City–Chelsea 0–3 (Rüdiger 14., Kanté 28., Pulisic 71.)

Aston Villa–Brighton 2–0 (Watkins 83., Mings 88.)

Burnley–Crystal Palace 3–3 (Mee 19., Wood 27., Cornet 49., ill. Benteke 8., 36., Guéhi 42.)

Newcastle United–Brentford 3–3 (Lascelles 10., Joelinton 39., Saint-Maximin 75., ill. Toney 11., Henry 31., Lascelles 61. – öngól)

Norwich–Southampton 2–1 (Pukki 7., Hanley 79., ill. Adams 4.)

Watford–Manchester United 4–1 (King 28., Sarr 44., Joao Pedro 92., Dennis 96., ill. Van de Beek 50.)

Wolverhampton–West Ham United 1–0 (Raúl Jiménez 58.)

Liverpool–Arsenal 4–0 (Mané 39., Jota 52., Szalah 74., Minamino 77.)

Az állás: 1. Chelsea 29 pont (30–4), 2. Liverpool 25 (35–11), 3. Manchester City 23 (22–6, 11 meccs), 4. West Ham United 23 (23–14), 5. Arsenal 20 (13–17), 6. Wolverhampton 19 (12–12), 7. Manchester United 17 (20–21), ...12. Leicester City 15 (16–21)

(Borítókép: Harry Maguire kiállítása megpecsételte a vendégek helyzetét – Charlie Crowhurst / Getty Images)