Az Újpest a hajrában fordított a derbin, már nem kieső

2021. november 27., szombat 21:27

A labdarúgó NB I 14. fordulójának szombati mérkőzésein gálázott a Kisvárda, „büntetőpárbajban” nyert a Fehérvár, derbit nyert és így már nem kieső az Újpest.

A Kisvárda már az első félidőben is magabiztos előnyt épített ki Aszani duplájával, a játékrész végén emberhátrányba kerülő MTK pedig a második félidő elején sorra kapta az újabb gólokat, így kiütéses vereségbe szaladt bele (5–0).

Fehérváron büntetőpárbajt láthatott a közönség, előbb Nikolics szerzett vezetést a hazaiaknak, majd a Muszliu kiállítása miatt emberfórba kerülő Gyirmót Varga Barnabás révén felelt. A fordulást követően Kodro is értékesített egy tizenegyest, a végjátékban pedig akcióból is betalált, a vendégek részéről a ráadásban már csak kozmetikázásra futotta (3–2).

A budapesti derbin a sereghajtó Újpest aktívan kezdett, Antonov kapufára tekert szabadrúgása után Katona távoli lövésénél Szappanosnak kellett védenie, hogy maradjon a gól nélküli állás.

Bő félórányi játékot követően megszerezte a vezetést a Honvéd, a 31. születésnapját épp szombaton ünneplő Hidi Patrik révén talált be egy szögletet követően (1–0).

A fordulást követően egy újabb kispesti szöglet hozott fontos pillanatot, Batik próbált lefordulni védőjéről, akit fejen talált közben, ezért pedig pirosat kapott! Percekkel később a hazaiak egy kezezés miatt már büntető miatt reklamáltak, ekkor is sikertelenül.

A fórba kerülő „lilák” próbálkoztak, de kevés átütő erővel, mígnem jött a csereként beállt Bjelos, és a szöglet utáni kapáslövésével egyenlített a 80. percben. Válaszul a Honvéd egy perc alatt két ordító ziccert is kihagyott, avagy az újpestiek mentettek nagyot, hogy a ráadás pillanataiban az ugyancsak csere Viana használja ki a pocsék lesre állítást (1–2).

A 95. percben úgy tűnt, hogy büntetőt kap a Honvéd, de leshelyzet miatt végül kifelé járt szabadrúgás, az Újpest így 2–1-re nyert, és egészen a 9. helyig kapaszkodott.

NB I

14. FORDULÓ

Kisvárda–MTK 5–0 (Aszani 7., 31., Matheus 51., Bumba 59., Mesanovic 69.)

Kiállítva: Palincsár (MTK, 44.)

Mol Fehérvár FC–Gyirmót 3–2 (Nikolics 10. – 11-esből, Kodro 49., 84. – az elsőt 11-esből, ill. Varga B. 37., 91. – az elsőt 11-esből)

Kiállítva: Muszliu (Fehérvár, 37.)

Budapest Honvéd–Újpest 1–2 (Hidi 35., ill. Bjelos 80., Viana 91.)

Kiállítva: Batik (Honvéd, 49.)

Az állás: 1. Ferencváros 28 pont (27–9, 12 meccs), 2. Kisvárda 27 (26–15), 3. Puskás Akadémia 25 (19–15, 12), 4. Fehérvár 23 (19–16), 5. Mezőkövesd 19 (18–21, 13), 6. Paks (32–27, 13), 7. Honvéd 16 (25–27), 8. Zalaegerszeg 15 (18–29, 13), 9. Újpest 14 (19–23), 10. Debrecen 13 (26–26, 13), 11. Gyirmót 13 (17–24), 12. MTK 12 (10–24)

(Borítókép: MTI/Vajda János, archív)