Döbbenetes meccsen csúszott ki a siker a rómaiak kezéből

2021. december 3., péntek 09:32

Nyolc gólt, óriási fordulatokat és három piros lapot hozott a Serie A 15. fordulójának római végjátéka, amelyen végül pontot csent az Udinese a Laziótól.

A vendégek remekül kezdték a meccset, Beto a 17. percben fejjel, negyedórával később szólóból szerzett remek gólt (0–2), és bár Ciro Immobile gyorsan szépített a kapu torkából, a szünet előtt Nahuel Molina visszaállította a közte kettőt (1–3).

A fordulást követően Pedro kozmetikázott, majd Szergej Milinkovics-Szavics remek tekerésével az 56. percre egyenlítettek a hazaiak (3–3).

Pillanatokkal később Patric megkapta ugyanakkor második sárga lapját, emberhátrányba került a Lazio!

Nem sokáig tartott ez az állapot, a 69. percben Molina is mehetett zuhanyozni, az Udinese is megfogyatkozott.

A hajrá kezdetén Francesco Acerbi fejesével már a Laziónál volt az előny (4–3), de a 99.(!) percben jött az Udinese válasza, Tolgay Arslan lőtte ki a rövid felsőt, így 4–4 lett a vége.

A 100. percben még Walace is kapott egy pirosat, így végül az Udinese zárt kevesebb játékossal, de ez már nem osztott.

SERIE A

15. FORDULÓ

Lazio–Udinese 4–4 (Immobile 34., Pedro 51., Milinkovics-Szavics 56., Acerbi 79., ill. Beto 17., 32., Molina 44., Arslan 99.)

Kiállítva: Patric (57.), ill. Molina (69.), Walace (100.)

Az élmezőny állása: 1. Napoli 36 pont (32–9), 2. Milan 35 (33–18), 3. Inter 34 (36–15), 4. Atalanta 31 (32–17), ...9. Lazio 22 (29–29), ...14. Udinese 16 (20–24)

(Borítókép: Arslan ünnepli az egyenlítő gólt a 99. percben – Paolo Bruno/Getty Images)