Ki más?! Újra a 800. és 801. gólját szerző CR volt az MU hőse

2021. december 3., péntek 09:08

Nem akármilyen találkozóval zárult az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 14. fordulója: a Manchester United fordulatos meccsen 3–2-re legyőzte az Arsenalt.

A 2000-es évek eleji két nagyágyú összecsapásán a vendég „ágyúsok” kezdtek jobban, az első negyedóra végéhez közeledve Emile Smith Rowe távoli lövésével meg is szerezték a vezetést – más kérdés, hogy a hazaiak kapusa, David de Gea épp a földön feküdt ekkor hosszú másodpercek óta (0–1)

Még a szünet előtt az imént hibázó Fred pozitív szereplővé lépett elő, Bruno Fernandesnek adott gólpasszt, majd a fordulást követően Marcus Rashford centerezése után Cristiano Ronaldo fordított (2–1).

A portugál klasszisnak ez volt pályafutása során a 800. gólja, 450-et a Real Madridban, 129-et a Manchester Unitedben, 115-öt a portugál válogatottban, 101-et a Juventusban, ötöt pedig a Sporting CP-ben jegyzett.

Pillanatokkal később jött a válasz Martin Ödegaardtól, de az utolsó szó a 801. gólját is megszerző Cristiano Ronaldóé volt, büntetőből (3–2).

Ez pedig már a 801. gólja volt, amivel tovább növelte előnyét az örökranglistán a 765-tel záró Pelé, valamint a 754-nél járó Lionel Messi előtt. Az első ötben még Romário (753) és Puskás Ferenc (729) található.

Az ezúttal még Michael Carrick irányításával játszó Manchester United így végül újra nyert, sikerével pedig három pontra feljött a BL-indulást érő negyedik helyezett West Hamre.

PREMIER LEAGUE

14. FORDULÓ

Manchester United–Arsenal 3–2 (B. Fernandes 44., C. Ronaldo 52., 70. – a másodikat 11-esből, ill. Smith Rowe 13., Ödegaard 54.)

Az állás: 1. Chelsea 33 pont (33–6), 2. Manchester City 32 (29–8), 3. Liverpool 31 (43–12), 4. West Ham United 24 (25–17), 5. Arsenal 23 (17–20), 6. Tottenham 22 (13–17, 13 meccs), 7. Manchester United 21 (24–24)

(Borítókép:  Shaun Botterill/Getty Images)