Simeone: A csapat mindig új módon lep meg engem

2021. december 8., szerda 12:50

Csapatának valamennyi tagját dicsérte Diego Simeone, az Atlético Madrid vezetőedzője, miután együttese kedden este idegenben 3–1-re legyőzte a Portót és ezzel bejutott a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe.

A B csoport záróköre előtt a spanyol bajnoki címvédő még az utolsó volt, igaz, csak egy ponttal maradt el a második portóiaktól és azonos ponttal állt a harmadik AC Milannal. A továbbjutásához azonban nem volt elég a siker, az is kellett, hogy az olaszok ne tudják legyőzni hazai pályán a már biztos első Liverpoolt (1–2).

Tíz éve vagyok a klubnál és a csapat mindig új módon lep meg engem. A nehézségek, az, hogy négy belső védőnkből három sérült volt, komoly kihívást jelentettek, de az eddig kevesebbet játszó futballistáink megmutatták, hogy miért fontosak a számunkra. Ma Vrsaljkón volt a sor, hogy bizonyítson és ő ezt meg is tette, ugyanez igaz Kondogbiára is.

Ugyanakkor a csapat minden tagja kivette a részét a sikerből, mindent kiadtak magukból, a szívüket is kitették a pályára. Gyönyörű nap a mai

– méltatta a futballistáit az argentin szakember.

A második félidő elején vezetést szerző Antoine Griezmann szintén a csapategységet emelte ki a meccs után.

Ez a mérkőzés és a teljes csoportkör megmutatta, hogy mi is az Atléti valójában. Igazi egységet alkotunk és mindenkire szükségünk van, hogy elvégezze a feladatát, hogy eljussunk oda, ahova szeretnénk. Mindig hiszünk magunkban

– hangsúlyozta a világbajnok francia támadó.

A csoport legnagyobb vesztese az AC Milan, amely hazai vereségével az utolsó helyen zárt, így nem csupán a BL-től, hanem a nemzetközi porondtól is búcsúzott erre a szezonra.

Örömet akartunk szerezni szurkolóinknak, de nem sikerült. Sajnáljuk, de az biztos, hogy nagyon sokat tanultunk ebből a hat mérkőzésből

– kesergett a piros-feketéket irányító Stefano Pioli.

MTI

(Borítókép: Diego Simeone örül az Atletico Madrid győzelmének. Fotó: Denis Doyle / Getty Images)