A madridi derbin döntött gólrekordot Karim Benzema

2021. december 12., vasárnap 22:57

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 17. fordulójának csúcsrangadóján az éllovas Real Madrid hazai pályán 2–0-ra legyőzte a címvédő Atlético Madridot.

A „matracosok” a 2018-as európai Szuperkupa óta nem bírtak városi riválisukkal, a királyi gárda azóta három győzelmet és három döntetlent tudott felmutatni a bajnokságban, a Spanyol Szuperkupában pedig 0–0 után tizenegyesekkel nyerte a Real.

Most is jobban kezdtek a blancók, a találkozóra zsinórban kilenc sikerrel érkező együttes a 16. percben Vinícius Júnior jobb oldali beadása után Karim Benzema remek kapáslövésével szereztek vezetést (1–0).

A francia csatár idén a 36. gólját szerezte meg, ezzel 2019-es egyéni legjobbját (35) a múltnak adta át.

A játékrész további része sok izgalmat nem hozott, Antoine Griezmann közeli szabadrúgását látványos mozdulattal védte Thibaut Courtois, illetve Vinícius Júnior lövésénél Jan Oblak hárított.

A fordulást követően a szünetben Joao Félixet és Thomas Lemart is pályára küldő Atlético öt perc alatt többet csinált, mint az első félidőben, de előbbi, illetve Matheus Cunha lövésénél is hárított a belga kapus.

Egyórányi játékhoz közeledve pedig ismét jött Vínicius Júnior, ezúttal Marco Asensiót hozta nagy helyzetbe, ő pedig a jobb alsóba lőtt (2–0).

Diego Simeone Luis Suárezt is a pályára vezényelte, de ez sem hozott fordulatot, a meccs legjobbjának megválasztott Courtois-nak ezen a napon nem lehetett gólt lőni, a Real Madrid így ismét fölülmúlta városi riválisát, és sorozatban 10. tétmeccsét nyerte meg.

LA LIGA

17. FORDULÓ

Real Madrid–Atlético Madrid 2–0 (Benzema 16., Asensio 57.)

Az élmezőny állása: 1. Real Madrid 42 pont (39–15), 2. Sevilla 34 (26–11, 16 meccs), 3. Betis 33 (30–18), 4. Atlético Madrid 29 (27–18, 16), ...8. Barcelona 24 (25–19, 16)

(Borítókép: Denis Doyle/Getty Images)