36 lövés is kevés volt – megszakadt a Real pazar szériája

2021. december 19., vasárnap 23:12

Váratlanul megszakadt a Real Madrid remek szériája, a gárda hazai pályán csak gól nélküli döntetlenre volt képes a Cádizzal szemben.

A listavezető királyi gárda sorozatban tíz győzelmet aratva érkezett meg az összecsapásra, amelyen az ellenfél az utolsó előtti helyen álló együttes volt – országos egyes, mondanánk a totóban.

Mégsem vehette fél vállról a találkozót a Real Madrid, hiszen a Cádiz az előző idényben – akkor még az Alfredo Di Stéfano Stadionban – 1–0-ra legyőzte idegenben a spanyol rekordbajnokot.

Immár a Santiago Bernabéuban mérték össze erejüket a felek, és bár az első félidőben felborult a pálya (82 százalékban volt a labda a hazaiaknál), a nyolc hazai próbálkozásból csak kettő találta el a kaput, gólt pedig nem láthattunk a szünet előtt.

A második félidőben még nagyobb fokozatra kapcsolt a Real Madrid, de hiába volt Eden Hazard remek fejese, Luka Jovics bólintása, egy büntetőgyanús eset, Karim Benzema 20 méteres szabadrúgása, vagy a belga szélső utolsó pillanatokban kihagyott lehetősége, ezen a napon sem lehetett gólt lőni Jeremías Ledesmának.

Leírni is döbbenetes, de a királyi gárda a statisztikai mutatók szerint 36 lövést eresztett meg a mérkőzés során, és bár ebből csak kilenc találta el a kapu felületét, így is elismerésre méltó, hogy a Cádiz kibírta kapott gól nélkül. Ez pedig egyben azt is jelenti, hogy megszakadt a Real Madrid tízmeccses győzelmi szériája.

Amióta az Opta figyeli ezt a statisztikát, a La Ligában nem volt még ennyi lövése olyan csapatnak, amely végül gól nélkül zárt.

Ugyancsak a legmagasabb az oldal mérései óta a labdabirtoklási arány a klubnál.

A korábbi meccsekről ki kell emelni a 39 éves Jorge Molinát, aki triplájával egymaga döntötte el a Mallorca elleni összecsapást. Az Athletic Bilbao ugyancsak ötgólos meccsen nyert a duplázó Inaki Williams vezérletével, a Getafe pedig a ráadásban harcolta ki a sikert.

LA LIGA

18. FORDULÓ

Granada–Mallorca 4–1 (Molina 20., 61., 91., Puertas 97., ill. D. Rodríguez 24.)

Athletic Bilbao–Real Betis 3–2 (I. Williams 2., 72., De Marcos 89., ill. Juanmi 6., Fekir 52.)

Getafe–Osasuna 1–0 (Poveda 93.)

Real Madrid–Cádiz 0–0

Az élmezőny állása: 1. Real Madrid 43 (39–15), 2. Sevilla 37 (28–12, 17 meccs), 3. Betis 33 (32–21), 4. Rayo Vallecano 30 (26–18), 5. Atlético Madrid 29 (28–20, 17), 6. Real Sociedad 29 (20–20), 7. Barcelona 27 (28–21, 17), ...19. Cádiz 14 (15–31)

(Borítókép: Ezen a napon Karim Benzemáéknak semmi sem jött össze – Angel Martinez/Getty Images)