Nézőtéri ijedség után 96. perces győztes gól Angliában

2022. január 1., szombat 18:05

Az újév második angol bajnokija is drámai végjátékban dőlt el, a Tottenham a 96. percben harcolta ki a győzelmet a Watford otthonában.

Antonio Conte kinevezése óta hét bajnokin négy győzelem és három döntetlen volt a Spurs mérlege, a 17. helyen szerénykedő ellenfél pedig eddigi 17 meccsén egyaránt kapott gólt.

A vendégek már az első percekben magukhoz ragadták a kezdeményezést, de nagy helyzetekben ez sokáig nem mutatkozott meg, mígnem Harry Kane lövését Daniel Bachmann hárította, majd Sergio Reguilón löketénél is résen volt.

Bő fél óra játék után Kane kapott ajándék labdát a büntetőterület előtt, 17 méteres lökete viszont kevéssel kerülte a bal alsót.

A fordulást követően Hugo Llorist is megmozgatta kicsit Joshua King, majd Szon Hung Min kapáslövésénél remekelt a hazai kapus.

Amikor már úgy tűnt, hogy semmilyen izgalom nem marad a hajrára, jött egy játékmegszakítás, mivel a bírónak jelezték, hogy valaki rosszul lett a lelátón, így odavezette az orvosi stábot.

Kisvártatva sikerült rendezni a helyzetet, így a játék a 93. perctől, plusz nyolc perc ráadással folytatódhatott, a 96. percben pedig Szon Hung Min bal oldali szabadrúgását Davinson Sánchez a kapu torkából a hálóba bólintotta (0–1).

A Watford így a 18. meccsén is kapott végül gólt, a Tottenham pedig újabb sikert aratott, és már csak két pontra van a kettővel több találkozót játszó Arsenal mögött a tabellán.

PREMIER LEAGUE

21. FORDULÓ

Arsenal–Manchester City 1–2 (Saka 31., ill. Mahrez 57. – 11-esből, Rodri 93.)

Kiállítva: Gabriel (Arsenal, 59.)

Watford–Tottenham 0–1 (D. Sánchez 96.)

Crystal Palace–West Ham 2–3 (Édouard 83., Olise 91., ill. Antonio 22., Lanzini 25., 45+5. – a másodikat 11-esből)

Az élmezőny állása: 1. Manchester City 53 pont (53–13), 2. Chelsea 42 pont (43–14, 20 meccs), 3. Liverpool 41 (50–16, 19), 4. Arsenal 35 (33–25, 20), 5. West Ham United 34 (37–27, 20), 6. Tottenham 33 (23–20, 18), 7. Manchester United 31 (30–26, 18)

(Borítókép: Adam Davy / PA Images via Getty Images)