Rangadót nyert a Milan, újra botlott a Juventus

2022. január 7., péntek 09:04

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 20. fordulójában a Milan hazai pályán 3–1-re legyőzte a Romát, a Juventus viszont újra botlott, 1–1-re végzett a Napolival.

A piros-feketék remekül kezdtek, Olivier Giroud már a 8. percben eredményes volt büntetőből, Junior Messias pedig a 17. percre megduplázta az előnyt. Még a szünet előtt szépített José Mourinho együttese, Mike Maignan egy óriási bravúrt még bemutatott Tammy Abraham fejesénél, nem sokkal később viszont az angol támadó már bevette a kapuját.

A játékrész vége igencsak heves hangulatot hozott, de ekkor még sárgákkal megúszták a felek, nem úgy a hajrához közeledve a Roma, amelyből előbb Rick Karsdorpot, majd Gianluca Mancinit is kiállították, előbbi után Rafael Leao növelte az előnyt, utóbbit követően viszont a csereként gólpasszos Zlatan Ibrahimovic büntetőt rontott, így „csak” 3–1-re nyert a Milan,

A Juventus keretében a 19 éves magyar kapus, Senkó Zsombor is szerepelt, ő a cserepadon ülve nézte végig a mérkőzést, amelynek első félideje kiegyenlített küzdelmet hozott, de Dries Mertens találatával a nápolyi együttes vonult egygólos előnnyel szünetre – számolt be róla az MTI.

Fordulás után ugyan kevesebbet birtokolta a labdát a Juve, de veszélyesebben játszott, és már a második félidő elején egyenlített Federico Chiesa góljával. A folytatásban több gól már nem esett, a döntetlennel a Napoli harmadik, a Juventus pedig ötödik maradt a tabellán.

SERIE A

20. FORDULÓ

Milan–Roma 3–1

Juventus–Napoli 1–1

Az élmezőny állása: 1. Inter 46 pont (46–15, 19 meccs), 2. Milan 45 (43–23), 3. Napoli 40 (36–15), 4. Atalanta 38 (38–24, 19), 5. Juventus 35 (28–18), 6. Fiorentina 32 (34–25, 19), 7. Roma 32 (32–24), 8. Lazio 32 (42–37)

(Borítókép: Giuseppe Cottini/Getty Images)