A végén jött a csattanó, megint hoppon maradt a Barca

2022. január 8., szombat 20:31

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 20. fordulójában a Barcelona idegenben az utolsó előtti percig vezetve 1–1-es döntetlent játszott a Granadával.

Pedig jól kezdtek a katalánok és már a 8. percben betaláltak, de hiába fejelt szabályos helyről a kapuba Luuk de Jong, az akció során Gavi már lesen volt, így érvénytelenítették a találatot.

A holland támadó nem sokkal később lábbal is veszélyeztetett, akrobatikus sarkazása után viszont a labda a jobb felső fölé szállt.

A félidő második feléhez kanyarodva Marc-André ter Stegennek kellett nagyot védenie, Machís lapos lövésénél viszont ezt meg is tette, úgyhogy gól nélkül fordultak a felek.

A német kapus a 200. bajnoki mérkőzését játszotta a Barcelonában, a La Ligában honfitársai közül csak Bernd Schuster (316), Toni Kroos (228) és Uli Stielike (215) szerepelt többször.

Az 57. percben aztán megtört a jég, a pályára lépésével 38 évesen és 247 naposan új katalán korrekordot felállító Dani Alves jobb oldali beadása után Luuk de Jong fejesét immáron semmi sem mentette meg a góltól (0–1).

A gránátvörös-kékek ezzel már a nyolcadik fejes góljukat szerezték meg a bajnoki idényben, ezzel a liga legjobb csapatának számítanak ebben a kategóriában, és már most felülmúlták a teljes előző szezonos (7) termésüket.

8 - El @FCBarcelona_es es el equipo que más goles de cabeza ha marcado en @LaLiga esta temporada con ocho, logrando uno más en 20 partidos que en toda la pasada campaña al completo (siete). Sorprendente. pic.twitter.com/3uAiQeQVXm

— OptaJose (@OptaJose) January 8, 2022

A 80. percben emberhátrányba került a Barcelona, miután Gavi megkapta második sárga lapját is, ezt pedig a végén nagy erőkkel támadó Granada ki is használta, Antonio Puertas lövése vágódott a kapuba (1–1).

A Barcelona így sorozatban a harmadik meccsén sem tudta megverni a Granadát, tavaly áprilisban a vendégek fordítottak a Camp Nouban (1–2), szeptemberben pedig a 90. percben Ronald Araújo mentett pontot a katalánoknak (1–1).

LA LIGA

20. FORDULÓ

Levante–Mallorca 2–0 (Soldado 47., Morales 97.)

Real Sociedad–Celta Vigo 1–0 (Oyarzabal 13.)

Granada–Barcelona 1–1 (Puertas 89., ill. L. de Jong 57.)

21.00: Real Madrid–Valencia (Tv: Spíler2)

Az élmezőny állása: 1. Real Madrid 46 pont (41–17, 20 meccs), 2. Sevilla 41 (30–13, 19), 3. Betis 33 (32–23, 19), 4. Real Sociedad 33 (22–21, 20), 5. Atlético Madrid 32 (31–22, 19), 6. Barcelona 32 (31–23, 20)

(Borítókép: Luuk de Jong gólja nem ért végül három pontot – Jose Breton/Pics Action/NurPhoto via Getty Images)