Londoni derbin tört meg a Chelsea átka és Conte remeklése

2022. január 23., vasárnap 19:26 | aznap frissítve

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójában a Chelsea hazai pályán 2–0-ra legyőzte londoni riválisát, a Tottenhamet.

Bár a tabellán nyolc pont volt a meccs előtt a Chelsea előnye londoni riválisával szemben, a Spurs négy találkozóval kevesebben lépett pályára, így a vesztett pontokat tekintve jobban állt a PL-ben karácsony óta nyeretlen riválisánál.

Egészen elképesztő hazai mezőnyfölényt hozott az első félidő, a 75 százalékos labdabirtoklást felmutató Chelsea már az első percben veszélyeztetett Romelu Lukaku lövésével, majd nem sokkal később Callum Hudson-Odoi fejese kerülte el kevéssel a kaput.

Hiába a nyomás a gól csak nem akart összejönni, nem úgy Harry Kane-nek a játékrész hajrájában, más kérdés, hogy szabálytalanság miatt végül ezt nem adták meg.

A fordulást követően rögvest megtört a jég, Hakim Zijes egészen parádésan tekert 18 méterről a jobb felső sarokba, majd kis híján külsővel is lőtt egyet (1–0).

Ezt Mason Mount percei követték, előbb a 16-os előteréből lőtt kevéssel fölé, majd szabadrúgásával Thiago Silvát találta meg, aki a kapuba csúsztatott (2–0).

A Tottenham számára pedig innen már nem volt visszaút így Antonio Conte hat győzelem és három döntetlen után épp korábbi csapata ellen kapott ki először a PL-ben a Spurs kispadján, a Chelsea pedig négy nyeretlen meccs után szerezte meg a három pontot.

PREMIER LEAGUE

23. FORDULÓ

Arsenal–Burnley 0–0

Crystal Palace–Liverpool 1–3 (Édouard 55., ill. Van Dijk 8., Oxlade-Chamberlain 32., Fabinho 89. – 11-esből)

Leicester–Brighton 1–1 (Daka 46., ill. Welbck 82.)

Chelsea–Tottenham 2–0 (Zijes 47., Thiago Silva 55.)

Az élmezőny állása: 1. Manchester City 57 pont (55–14), 2. Liverpool 48 (58–19, 22 meccs), 3. Chelsea 47 (48–18, 24), 4. Manchester United 38 (36–30, 22), 5. West Ham United 37 (41–31), 6. Arsenal 36 (33–25, 21), 7. Tottenham 36 (26–24, 20)

(Borítókép: Hakim Zijes tekerése után a labda útban a jobb felső sarok felé – Nick Potts/PA Images via Getty Images)