A Real Madrid elképesztő hajrával mentett pontot

2022. január 23., vasárnap 18:16

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 22. fordulójában az elképesztő fölényben játszó Real Madrid az utolsó tíz percben kétgólos hátrányból felállva mentett pontot az Elchével szemben.

A friss Szuperkupa-győztes Real a hát közepén a kupában a hosszabbítás végjátékában fordított az Elche ellen, így sorozatban az ötödik tétmeccsét nyerte meg.

Most is nagy fölényben játszott az éllovas királyi gárda, a 33. percben pedig annak ellenére büntetőhöz jutott, hogy a labdaszerzésnél Toni Kroos egyértelműen szabálytalankodott, az, hogy Vinícius Júniort is felrúgták, vitán felül áll.

Karim Benzema állt a labda mögé, és az általában biztos lábú végrehajtó ezúttal a léc fölé bombázott.

A vendégek kis túlzással csak pillanatokig birtokolták a labdát, de a 42. percben így is vezetést szereztek, Fidel bal oldali beadása után Lucas Boyé fejelt a hálóba (0–1).

A játékrész ráadásában Kroos került közel az egyenlítéshez, remek szabadrúgását viszont bravúrral hárította Édgar Badía.

A Real Madrid az első félidőben 13-szor lőtt kapura, mindhiába.

A fordulást követően újabb véleményes tizenegyest kapott a Real Madrid, ezt azonban a videobíró segítségével végül visszafújták, ami pedig ennél is rosszabb hír volt, hogy Benzema a combjához kapott, és le kellett cserélni.

A 71. percben Vinícius Júnior lőtt kevéssel mellé lesgyanús helyzetből, majd újabb büntetőt reklamáltak a hazaiak, de az utolsó negyedóra kezdetén Boyé remek előkészítése után Pere Milla lőtte ki a jobb alsót (0–2).

A 82. percben újabb videózás és újabb büntető következett, Luka Modric a bal alsóba helyezett (1–2).

A Real Madrid pedig vérszemet kapott, és a 23. kapura lövésből pontot is mentett, Éder Militao fejelt Vinícius Júnior beadása után a kapuba (2–2).

LA LIGA

22. FORDULÓ

Granada–Osasuna 0–2 (D. García 64., Kike 89.)

Real Madrid–Elche 2–2 (Modric 82. – 11-esből, Militao 92. ill. Boyé 42., Milla 76.)

Rayo Vallecano–Athletic Bilbao 0–1 (Serrano 30.)

Real Sociedad–Getafe 0–0

21.00: Alavés–Barcelona (Tv: Spíler2)

Az élmezőny állása: 1. Real Madrid 50 (47–20), 2. Sevilla 46 (34–16), 3. Betis 40 (41–25), 4. Atlético Madrid 36 (36–26, 21 meccs), 5. Real Sociedad 34 (22–21, 21), 6. Villarreal 32 (36–23), 7. Barcelona 32 (31–23, 20), ...15. Elche 23 (23–30)

(Borítókép: Burak Akbulut/Anadolu Agency via Getty Images)