Kiütötték a címvédőt a kupából, simán nyert a Liverpool

2022. február 6., vasárnap 19:39

A negyedik fordulóban búcsúzott a címvédő Leicester City az FA-kupából, a hétszeres győztes Liverpool viszont könnyedén ment tovább.

A Leicester City a patinás, de régóta a másodosztályban szereplő Nottingham Forest vendégeként lépett pályára, az első félidő derekán pedig kiszakadt a hazai gólzsák, 23. és 32. perc között háromszor is betalált a vendéglátó, Kelechi Iheanacho pedig csak szépíteni tudott a szünet előtt. A fordulást követően ráadásul újra csak a házigazda talált be, így 4–1-re győzött.

A KÉTSZERES BEK-GYŐZTES, EGYSZERES BAJNOK NOTTINGHAM FORREST A KUPÁN EDDIG KÉTSZER ÉRT A CSÚCSRA, 1898-BAN ÉS 1959-BEN.

Az ugyancsak a Championshipben szereplő Cardiff City egy félidőn át bírta a Liverpool tempóját, a szünet Diogo Jota megtörte a jeget, majd Minamino Takumi és a szeptemberi horrorsérülése után most visszatérő Harvey Elliott is betalált, a vendégek pedig már csak szépíteni tudtak (3–1).

Lesz ötödosztályú csapat is a nyolcaddöntőben, mivel a Boreham Wood idegenben legyőzte a második ligás Bournemouth-t.

Southampton–West Ham United

(Borítókép: Harvey Elliott hosszú kihagyás után góllal tért vissza a pályára – Chris Brunskill/Fantasista/Getty Images)