Messi nem, a futball viszont visszatért Barcelonába

2022. február 6., vasárnap 18:23

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 23. fordulójának rangadóján a 69. perctől emberhátrányban játszó Barcelona otthon 4–2-re legyőzte az Atlético Madridot.

Pedig nem kezdett rosszul a vendégcsapat, hiszen előbb João Félix esett el gyanús körülmények között Dani Alves mellett a büntetőterületen belül, majd Luis Suárez jobb oldali beadása után Yannick Carrasco lőtt a jobb alsó sarokba (0–1).

Még mindig csak a 10. percben jártunk, amikor egyenlített a házigazda, Dani Alves jobb oldali keresztlabdáját Jordi Alba parádésan vágta 15 méterről a bal felsőbe (1–1).

A félidő derekán a 173 centi magas Gavi fejelt gólt az Atlético védőinek szorításában, majd a játékrész hajrájában Dani Alves szabadrúgása után a csúsztatás a lécen kötött ki, a kipattanó után pedig Ronald Araújo lőtt a kapuba (3–1).

A fordulást követően Dani Alves a jobb alsóba lőtt, ekkor pedig már igazi gálát láthatott a barcelonai publikum (4–1).

A katalánok korábbi játékosa, Luis Suárez még az első óra letelte előtt szépített a kapu torkából, majd Dani Alves negatív hős lett hirtelen, amikor teljesen értelmetlen szituációban hátulról belelépett ellenfele vádlijába, így az utolsó szűk fél órát emberelőnyben játszotta az Atlético (4–2).

Újabb gól viszont már nem esett, így Diego Simeone továbbra is nyeretlen a Camp Nouban az Atlético mestereként, a Barcelona pedig annak örülhet, hogy bár Lionel Messi nem, a futball visszatért Katalóniába.

LA LIGA

23. FORDULÓ

Valencia–Real Sociedad 0–0

Barcelona–Atlético Madrid 4–2 (Alba 10., Gavi 21., Araújo 43., D. Alves 49., ill. Carrasco 8., L. Suárez 58.)

Kiállítva: D. Alves (Barcelona, 69.)

Betis–Villarreal 0–2 (P. Torres 41., Capoué 83.)

Real Madrid–Granada 1–0 (Asensio 74.)

Az élmezőny állása: 1. Real Madrid 53 pont (48–20), 2. Sevilla 47 (34–16), 3. Betis 40 (41–27), 4. Barcelona 38 (36–25, 22 meccs), 5. Atlético Madrid 36 (38–30, 22), 6. Villarreal 35 (38–23), 7.Real Sociedad 35 (22–21, 22)

(Borítókép: Jordi Alba káprázatos gólt szerzett – Marc Graupera Aloma/Europa Press via Getty Images)